8320540119
Netula_CK

Na przykładzie rodzinnej wsi i gminy Piórków, M. Młudzik dał przekrój losów mieszkańców polskiej wsi w okresie II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej. Omówił ich udział w kampanii wrześniowej, życie "codzienne" piórkowiaków w rodzinnej wsi w czasie okupacji - kontyngenty, łapanki, terror, ruch oporu, los więźniów w obozach koncentracyjnych i jeńców w obozach jenieckich, warunki życia i pracy wywiezionych na roboty przymusowe do Rzeszy, służbę piórkowiaków w formacjach wojskowych koalicji antyhitlerowskiej, powojenną odbudowę wsi oraz losy tych, którzy po wojnie zamieszkali w innych rejonach kraju i poza granicami.

źródło opisu: http://www.antykwariat.waw.pl/

Wacki | 2018-03-03