Sukces w relacjach międzyludzkich

Okładka książki Sukces w relacjach międzyludzkich Alex Barszczewski
Okładka książki Sukces w relacjach międzyludzkich
Alex Barszczewski Wydawnictwo: Sowa poradniki
poradniki
Sowa
2013-10-01
2013-10-01
komunikacja biznes kariera

Okładka książki Sukces w relacjach damsko-męskich Alex Barszczewski, Karolina Gorczyca-Barszczewska
Sukces w relac... Alex Barszczewski, ...
Okładka książki Wojna na słowa. W życiu, rodzinie i pracy. Alex Barszczewski, Karolina Gorczyca-Barszczewska
Wojna na słowa... Alex Barszczewski, ...

Ciekawe przykłady praktyk towarzyskich z życia doświadczonego życiowo autora. Dominuje transakcyjność relacji, co nie dziwi biorąc pod uwagę życiorys autora (pobyty w krajach o takiej kulturze). Mógłby sobie nie poradzić w pewnych środowiskach i okolicznościach w Polsce.

Dość niedawno odkryłem pana Alexa poprzez platformę YT. Po wysłuchaniu kilkunastu jego filmów, zdecydowałem się kupić dwie jego książki. Powiem krótko: Pan Barszczewski ma niesamowicie dużą wiedzę i doświadczenie życiowe i dzieli się nim w prosty, nienachalny sposób na zasadzie: bierz i korzystaj jeśli chcesz i ile chcesz, jeśli nie chcesz- też dobrze.
Książka sama w sobie jest rewelacyjna. Niebawem zaczynam następną.

Książka sama w...

Książkę Alexa przeczytałem już 2 raz. Jej treść za każdym razem przypomina mi o złych nawykach w stosunkach z innymi ludźmi. Miałem przyjemność być 2 razy na wykładzie pana Alexa i to co zaobserwowałem potwierdza autentyczność spostrzeżeń autora. Warto przeczytać tę książkę - dla jednych będzie poradnikiem, dla innych ciekawymi spostrzeżeniami.

Książka, która zmieniła moje podejście do relacji międzyludzkich. Sięgnąłem po nią, gdyż doszedłem do wniosku, że coś jest ze mną nie tak i czasami zniechęcam do siebie innych. Książka otworzyła mi oczy na pewne kwestie i dlatego gorąco polecam każdemu:)

Najlepsza książka na rynku, ale nie dla wszystkich, jej praktykowanie wymaga codziennego wysiłku ale to chyba jak ze wszystkim.

Książka jest nierówna i raczej mnie nie porwała tak jak innych czytelników. Jest ona na pewno ciekawą próbą przekucia strategii działających w biznesie i polu zawodowym na pole prywatne (czasami całkiem kontrowersyjnych). Doceniam, że autor dodał całkiem sporo ćwiczeń, pomagających w ich wdrożeniu i porządkujących nasze otoczenie. Myślę, że da się znaleźć parę perełek. Z drugiej stony, mam wrażenie, że strategie sprawdzą się w przypadku budowania relacji poprawnych i cechujących się miłym spędzaniem czasu z drugą osobą. Niekoniecznie jestem przekonany, że zaproponowane strategie sprawdzą się w przypadku, gdy zależy nam na zbudowaniu prawdziwej, głębokiej, szczerej, przyjacielskiej relacji z drugą osobą. Dodatkowo, czytelnika może drażnić dosyć coachingowy i osobisty styl przekazu (mnie osobiście odrzucił na kilka dni).

Książka dotycząca odnoszenia sukcesu w relacjach międzyludzkich. Autor poruszył temat z wielu stron. Nie ze wszystkim się zgadzam, niemniej jednak warto ją przeczytać bo każdy wyniesie z niej coś dla siebie. Jest napisana trochę ogólnikowo, więc nie można jej traktować jak wielką księgę, czy encyklopedię wiedzy, natomiast kilku ciekawych informacji na pewno każdy się dowie

Nie mam problemów z relacjami międzyludzkimi, ale byłam ciekawa, co chciał przekazać autor pod takim tytułem. Poruszono kwestie oczywiste, szczegóły na które warto zwrócić uwagę albo sobie przypomnieć, ale były też takie, z którymi nie do końca się zgadzam. Warta przeczytania, daje do myślenia, jednak odniosłam wrażenie, że autor jest niezwykle zadufany w sobie. Chociaż cenie ludzi znających swoją wartość, w pewnym momencie zaczął mnie irytować chełpieniem swojej osoby.

Super książka, szacun dla Alexa.

Super książka, szacun dla Alexa.

W książce dużo banałów, mimo wszytsko nie zawsze o nich pamiętamy. Warto przeczytać, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy w erze Facebooka uwsteczniamy się w relacjach międzyludzkich. Polecam!

• Psychologia
  • Do kupienia
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Sukces w relacjach międzyludzkich