Sztuka wyboru

Wydawnictwo: WAM
poradniki

Carlos G. Valles jest hiszpańskim jezuitą, pracującym od niemal czterdziestu lat w Indiach, autorem wielu książek o duchowości, między innymi Sadhany z Anthonym de Mello i Odwagi bycia sobą . W Sztuce wyboru przygląda się procesowi podejmowania decyzji, które wyznaczają linię naszej egzystencji. Moje życie to moje wybory pisze pragnę zatem, aby były one jak najlepsze. Chcę opanować sztukę wyboru . Wybory stwarzają człowieka. Kształtuja jego osobowość, określają charakter i decydują o jego życiu. Jestem tym, czym są moje wybory, a więc chcę się dowiedzieć, czym one są, jak ich dokonywać, jak dalece te wybory są moimi wyborami, a nie zwykłym naśladownictwem czy podporządkowaniem się czyjejś woli. Wolny wybór. Nigdy nie jestem bardziej sobą niż wtedy, gdy zachowuję spokój, przyglądam się sytuacji, ważę wybory i w końcu z radosnym sercem stawiam pewny krok. Wiedzieć, czego się chce, i czynić to oto istota życia.

Anonim | 2015-02-06

Książka mówiąca o tym, że "Wybory stwarzają człowieka. Kształtują jego osobowość, określają jego charakter i decydują o jego życiu".
Napisana w prostym języku, dająca do zrozumienia, że postrzeganie życia jako całości jest istotną podstawą właściwego wyboru. Zwraca uwagę na przeanalizowanie problemu, wyboru, oraz dostrzeżenie jego skutków w przyszłości.
Bardzo dobitnie podkreśla, że nie ma takich samych sytuacji w życiu. Że na każdym kroku stajemy przed dokonywaniem wyborów i że należy być ich świadomym. Wtedy będziemy w stanie dostrzec piękno każdego dnia oraz jego inny odcień, odradzający się na nowo z każdym wschodem słońca.

Dorota | 2015-11-16
Na półkach: Wyzwanie 2015, Przeczytane