Leksykon tradycji chorwackich

Wydawnictwo: Slawistyczny Ośrodek Wydawniczy PAN
8386619279
Inne

To słownik tradycji uwzględniający tylko te miejsca, zdarzenia, postacie i pojęcia z dziejów politycznych, społecznych i kulturalnych Chorwatów, które najczęściej pełnią funkcję symboli i które są szczególnie wartościowane oraz pełnią funkcję integracyjną, identyfikującą wspólnotę chorwacką. Leksykon poszerza nie tyle wiedzę faktograficzną odbiorcy, ale przede wszystkim jego kompetencje kulturowe, co umożliwia pełniejsze zrozumienie tekstów pochodzących z tego obszaru.

źródło opisu: Slawistyczny Ośrodek Wydawniczy PAN, 1997

Natalia Grolik | 2013-10-12