Zakazane imperium

Wydawnictwo: Muza
Boardwalk Empire
Ag2S

· Ta historia zdarzyła się naprawdę. · Rewelacyjna opowieść o Ameryce czasów prohibicji. · Książka, na podstawie której powstał jeden z najlepszych seriali dekady – Zakazane imperium HBO (producent Martin Scorsese), 8 nagród Emmy, 2 Złote Globy USA lata 20. i 30. XX wieku. Burzliwe czasy prohibicji. Atlantic City staje się centrum wszelkich nielegalnych rozrywek na wschodnim wybrzeżu...

· Ta historia zdarzyła się naprawdę.
· Rewelacyjna opowieść o Ameryce czasów prohibicji.
· Książka, na podstawie której powstał jeden z najlepszych seriali dekady
– Zakazane imperium HBO (producent Martin Scorsese),
8 nagród Emmy, 2 Złote Globy

USA lata 20. i 30. XX wieku. Burzliwe czasy prohibicji. Atlantic City staje się centrum wszelkich nielegalnych rozrywek na wschodnim wybrzeżu kraju.
Stoi za tym Nucky Thompson, szara eminencja i polityk kontrolujący hazard i prostytucję.
To człowiek sukcesu, którego nic nie powstrzyma przed osiągnięciem celu.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/product.php?id_product=1496

Pablos | 2014-11-15
Na półkach: Przeczytane, [2014]
Przeczytana: 15 listopada 2014

Pierwszym, co należy zrozumieć przed zakupem tej książki jest fakt, że "Zakazane imperium" nie jest powieścią, nie posiada fabuły jako takiej, nie przedstawia losów bohaterów w klasycznym, beletrystycznym ujęciu. Jak się bowiem okazuje już podczas lektury prologu, książka jest efektem fascynacji autora historią Atlantic City i oferuje nic innego, jak po prostu bardzo sprawnie przedstawione fakty; jest to nic innego, jak dokument, mówiący od samego początku do samego końca o postaciach jak najbardziej autentycznych, ale na sposób podręcznikowy. Urodził się, żył, umarł - a potem kolejny i kolejny. I bardzo szybko do czytelnika dociera, że "Zakazane imperium" nie tyle opowiada o Enochu "Nuckym" Johnsonie, co właśnie o mieście: skąd wziął się pomysł na budowę miasta pośrodku niczego, i co spowodowało, że to właśnie w Atlantic City narodziły się podwaliny współczesnej przestępczości zorganizowanej.

Zaczynamy na wiele lat przed narodzinami Nucky'ego, jeszcze przed wojną secesyjną,...

Grigori | 2014-02-06
Przeczytana: 01 lutego 2014

Chcąc osiągnąć jak najbardziej obiektywny obraz miasta Nelson Johnson poświęcił niemal 20 lat życia na zbieranie informacji, wywiady i poszukiwania badawcze. Dostajemy, więc w ręce w pewnym sensie reportaż z życia miasta znacznie obszerniejszy niż to, co zaoferuje wikipedia.

Doskonała podkładka pod znakomity serial, w książce, bowiem przedstawione jest jak, to wszystko powstało, jak działało od podszewki i jak chyliło się ku upadkowi by ponownie wrócić na salony.

Aurelia | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Lekka, dobra i przyjemna książka mówiąca o historii Atlantic City. Osobiście sięgałam po nią tylko ze względu na serial, który zaczełam wcześniej oglądać i szczerze mówiąc nie żałuje. Miła i przyjemna lektura, łatwo się ją czyta.

Beata | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Spodziewałam się książki o mafii (uwielbiam). Zamiast tego dostałam dokument o narodzinach, rozkwicie, upadku i powrocie miasta. I nie przypuszczałam, że ta historia tak mnie wciągnie. Zapomniałam o eleganckich panach z pistoletami, chłonęłam za to atmosferę czasów prohibicji. Z podziwem czytałam, że sposobem na ustawienie sobie wyników wyborów może być dbałość o swoich wyborców - i pomyślałam, że to fajne. Że jak chce się od tego wyborcy coś dostać, to trzeba mu coś dać. Dziwna rzeczywistość.
Podobało mi się, że autor nie zatrzymał się przy żadnej postaci na dłużej, że wszystkim poświęcił tyle samo miejsca. Prawdziwy, rzetelny dokument, poświęcony miastu, a nie politykom/gangsterom.
Tak, słyszałam o serialu. I bardzo się cieszę, że po książkę sięgnęłam w pierwszej kolejności. Serial nie jest mi już potrzebny.

Pan_Wielka_Litera | 2018-01-24

Stany Zjednoczone lat 20. i 30. XX wieku to czas prohibicji, nielegalnej rozrywki, rozkwitu mafii, ale i powstania miasta totalnej rozpusty – Atlantic City!

Uwaga! „Zakazane imperium” Nelsona Johnsona przeznaczone jest dla miłośników literatury faktu, a nie fanów serialu o tym samym tytule. Na podstawie tej książki powstał, co prawda obraz Martina Scorsese’a, ale ta pozycja w żadnym wypadku nie jest powieścią. Stąd właśnie wzięły się niskie oceny w portalu literackim LubimyCzytać.pl.

Atlantic City powstało jako odpowiedź na potrzebę spędzania wolnego czasu przez Amerykanów, w krótkim czasie stając się centrum nielegalnych uciech na wschodnim wybrzeżu kraju. Nie byłoby to możliwe bez zapewnienia specjalnej inwestycji w postaci torów kolejowych prowadzących z dużych skupisk miejskich prosto do Atlantic City.

Rozkwit niezwykłego imperium zakazanej rozrywki nie byłoby możliwe bez Enocha „Nucky’ego” Johnsona (pierwowzoru serialowego Nucky’ego Thompsona), człowieka sukcesu,...

voler1 | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Coś okropnego :( Myślałem, że "wprowadzi" mnie w serial, ale tak się nie stało. Serial najwidoczniej bazuje tylko na ułamku książki. A co ona zawiera? Ano całą historię Atlantic City, od początku do teraźniejszości. Kolej, biznes, segregacja rasowa, polityka, turystyka, wszystko jest tu zawarte, ale informacji jest za dużo, całość jest niezwykle przytłaczająca i męcząca, a pierwsze 100 stron to istny usypiacz - wielokrotnie miałem ochotę rzucić książką o ścianę :)

Kila Mo-ka | 2018-08-20
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Nawiązując do innych recenzji, muszę stwierdzić, że okładka jest myląca, gdyż fani serialu znają "tylko" połowę historii z książki, reszta - to dalsze dzieje AC. To faktycznie kronika miasta, z ciekawymi informacjami, anegdotami a czasem zbyt dokładnymi opisami polityków. Opisana jest też historia czarnoskórych mieszkańców miasta - to też interesujący wątek.
Ogólnie, bardziej dla fanów Ameryki, polityki lub serialu (część książki ;) ).

Afrolady | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018

Książka opisuje powstanie miasta Atlantic City, którego rozkwit opierał się przede wszystkim na sprytnych działaniach opdowiednich ludzi i wszechobecnej korupcji. Ukazuje, że wystarczą pieniądze i znajomości, by osiągać swoje cele. Ale z czasem okazuje się, że prawo jak ten cień kroczy w poszukiwaniu prawdy aż wreszcie niszczy część zła tego miasta.

Moniss S | 2018-07-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 lipca 2018

"Zakazane Imperium" Johnsona znacznie różni się od serialu HBO. Jest to bardzije reportaż o Atlantic City, jak ono powstało oraz o jego "perypetiach" na przestrzeni lat. Dla fanów ciekawostek oraz historii jest to świetna pozycja, zwłaszcza na urlop.

Krzysiek | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Wydawca z premedytacją oszukuje czytelników przez okładkę i opisy na skrzydełkach i tyle książki. To nie opowieść o Nuckym, a kronika dziejów miasta Atlantic City. Brak tu dialogów, narracji, duszy bohaterów. Doceniam trud włożony przez autora w odwzorowaniu wszelkich faktów historycznych, ale książki nie polecam nawet największym wielbicielom serialu.