Kiedy byliśmy bardzo młodzi

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wierszem napisane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
When We Were Very Young
Ag2S

Miś, który ćwiczyć nie stara się, Robi się coraz grubszy w pasie. Nasz Miś jest niski i tłuściutki – Oto są braku ruchu skutki. Miś znany wszystkim dzieciom na świecie, jego przyjaciel Krzyś oraz wiele innych uroczych postaci to bohaterowie pięknych i wysmakowanych wierszy autorstwa A.A. Milne’a. Doskonałym uzupełnieniem zbioru są kolorowe ilustracje Ernesta H. Sheparda, a poetyckość poezji...

Miś, który ćwiczyć nie stara się,
Robi się coraz grubszy w pasie.
Nasz Miś jest niski i tłuściutki –
Oto są braku ruchu skutki.

Miś znany wszystkim dzieciom na świecie, jego przyjaciel Krzyś oraz wiele innych uroczych postaci to bohaterowie pięknych i wysmakowanych wierszy autorstwa A.A. Milne’a. Doskonałym uzupełnieniem zbioru są kolorowe ilustracje Ernesta H. Sheparda, a poetyckość poezji autora Kubusia Puchatka podbija mistrzowski przekład Michała Rusinka. Wierszem napisać można najróżniejsze rzeczy. Wyliczanki, opowiastki, bajki, przypowieści…

źródło opisu: Egmont, 2013

źródło okładki: www.egmont.pl

Mam wrażenie, że potencjał rytmiczny i muzyczny wierszy zniszczyło tłumaczenie. Ciekawe jak to jest u Rusinka?

mysza | 2018-08-03
Na półkach: Przeczytane, Enfance
Przeczytana: 10 stycznia 2016
maximilienne | 2014-10-16

Mikołajki i inne chłopaki

Mikołajki już za nami, wielkimi krokami zbliża się Gwiazdka. Większość z nas, jak przypuszczam, szukając prezentów świątecznych bacznie przegląda półki w księgarniach. Pozostaje pytanie: co wybrać? Czy kierować się własnymi wspomnieniami z dzieciństwa czy nie? A jeśli tak: czy wybrać reprint starego, znanego nam wydania klasyki dziecięcej literatury czy wybrać takie z nowym tłumaczeniem i szatą graficzną? Jeśli nie są Ci obce podobne pytania, tekst, który właśnie czytasz, może okazać się pomocny.