Opowieści z ulicy Broca

Contes de la rue Broca
978-83-10-11427-3
baśnie, opowieści
Pistacia

Zaskakujące niezwykłością baśnie, układane przez autora wspólnie z grupą zaprzyjaźnionych dzieci paryskich. Niejednoznaczne, pełne filozoficznych podtekstów, łączą tradycyjne rekwizyty gatunku z realiami współczesności.

[opis wydawcy]

| 2014-01-13

Pamiętam, jak zniszczona była ta książka, gdy dzieckiem będąc tarmosiłam ją i tak często czytałam, że obawiano się w sferach wyższych niż dziecięce, że rozpadnie się na milion małych kawałków papieru.

"Opowieści z Ulicy Broca" były takim moim małym światem, w którym się chowałam, jeszcze zanim odkryłam Narnię. Ta książka pamięta czasy, gdy miałam mało w głowie, a dużo w sercu.

Nie wiem niestety, gdzie teraz jest. Pewnie i tak bym do niej nie wróciła, by nie zburzyć magii swoim dorosłym umysłem. Wystarczą wspomnienia.

Karotka | 2016-09-08
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

We wstępie Pierre Gripari pisze, że bajki powstały przy współudziale dzieci i ja święcie w to wierzę — sam dorosły chyba nie byłby w stanie tego wymyślić. To nie jest książka, której autor puszcza oko do dorosłych. Historie są tak nieprawdopodobne i absurdalne, że ostatnio nawet mój syn śmiał się, że musiało w ich powstaniu musiało brać udział jakieś (przynajmniej jedno) dziecko.
Na ulicy Broca dzieje się wiele różnych rzeczy. Czasami Nadię porywa stara czarownica (bo dowiedziała się, że może stać się młoda i piękna, gdy zje dziewczynkę o imieniu na N w sosie pomidorowym), czasami w piwnicy sklepu Taty Saida ukrywa się kłamliwa różowa świnka, która zjadła Gwiazdę Polarną (i nie chce jej oddać), a czasami trafia tam Czerwony Diabełek, który bardzo chce stać się dobry, tylko nie wie, od czego zacząć. Poznajemy historię zakochanej pary butów, zarozumiałej pani ziemniakowej, która chciała być frytką (bo nie wiedziała, że frytki się zjada), i czarownicy z szafy na szczotki.
W...

witam_ab | 2016-07-10

Moja pierwsza zakupiona przeze mnie książka. Wygrzebałam ją na jakiejś wyprzedaży za 10zł i byłam z niej bardzo dumna. No wiecie, taka była "gruba". Na szczęście, umiałam już czytać więc przeczytalam ją w bardzo szybkim tempie.
Mimo, że od tego czasu minęło już kilka (a może więcej?) lat nadal jestem nią zachwycona.
Opowiadania inne niż wszystkie, które uczą i bawią. Zdecydowanie polecam.

Alicja | 2012-06-13
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobra książka dla tych którzy lubią się śmiać. Polecam.
To jedna z moch ulubonych ;)

Kate S | 2012-08-15

Jedna z książek mojego dzieciństwa. Nietypowe, zaskakujące baśnie ;)

| 2010-10-22

jedna z moich ulubionych książek w dzieciństwie

martasta | 2016-09-10
irina | 2016-08-08