Ewolucja wizerunku męskiego homoseksualizmu w Japonii - w kulturze, literaturze i tekstach prawnych od okresu Edo do czasów współczesnych

Wydawnictwo: Kirin
Mizu

Celem niniejszej publikacji jest przede wszystkim ukazanie ewolucji, jakiej na przestrzeni wieków w Japonii podlegał wizerunek homoseksualistów – zarówno pod względem kulturowo-socjalnym, jak i prawnym.

źródło opisu: http://www.kirin.pl/nowosci

źródło okładki: http://www.kirin.pl/nowosci

Dociekliwy_Kotek | 2015-02-12
Przeczytana: styczeń 2015

Żeby lektura tej książki miała sens, dała chociaż trochę czytelniczej przyjemności i zostawiła w głowie cokolwiek poza strzępkami kilku informacji, bo nawet nie wiadomości, spełniać należy jeden warunek - posiadać minimalną choćby wiedzę na temat kultury japońskiej, która pozwoli uporządkować chaos, który momentami wkrada się w książkę Wielichowskiej oraz dopowiedzieć sobie to, co autorka pomija albo zbywa kilkoma zdaniami.
Ci z czytelników, którzy do tej pory nie interesowali się Japonią i od "Ewolucji wizerunku..." zaczynają swoją przygodę z tym fascynującym krajem niech nie zrozumieją mnie źle - książka Wielichowskiej krzywdy nie zrobi, ale jako źródło rzetelnej wiedzy sprawdzi się raczej średnio.
Jak to zauważyła jedna z czytelniczek recenzujących wcześniej tę pozycję, jest to opracowanie objętościowo skromne, wręcz za skromne, aby nie dopuścić do pewnych zniekształceń przy omawianiu tak rozległego zjawiska kulturowego jak homoseksualizm. Nie pomaga nawet ograniczenie czasowe...

wiedźma | 2014-06-04
Przeczytana: 2014 rok

O tym, dlaczego ta publikacja mi nie przypadła do gustu pod względem merytorycznym piszę tutaj:

kirara213 | 2016-01-10
Na półkach: Przeczytane, Japonia, Posiadam
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Książka cieniutka, ale zawiera dobry szkielet opisywanego tematu, zachęca do pogłębienia go.

Evelyne | 2019-03-09
Xis Fujimoto | 2019-03-04