Tuptuś, samotny jeżyk

Tłumaczenie: Michał Kubiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na pomoc zwierzakom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Animal Rescue: Barney the baby hedgehog
Dorota

Ewa znajduje w stodole ślicznego jeżyka. Razem z bratem sprawdzają na stronie internetowej „Pogotowia jeżowego”, jak powinni się nim właściwe. Rodzeństwo postanawia odnaleźć rodzinę jeża, aby mógł do niej wrócić. Ewa i jej przyjaciółka Ania odkrywają, że pozostałe jeże są w ogromnym niebezpieczeństwie. Czy uda im się uratować rodzinę jeży?

źródło opisu: wydawnictwo Zielona Sowa, 2013

źródło okładki: wydawnictwo Zielona Sowa

BB-8 | 2018-09-30

Ta książka bardzo mi się spodobała ze względu na smutne emocje które w niej są. Historia opowiada o samotnym jeżu znalezionym w niebieskiej furgonetce z sianem na farmie. Czytając było mi smutno, ze względu na samotność jeża i zostawienie go tak, że musiał radzić sobie sam, bo jego rodzice najprawdopodobniej zgubili dziecko. Polecam książkę osobom, które lubią się wzruszać przy czytaniu.

Kiti | 2014-12-21

Tina Nolan to autorka serii o zwierzętach, w której głównymi bohaterami jest rodzina Mareckich, prowadząca schronisko. Każda książeczka opowiada o innym zwierzęciu.

Ewa z tatą przez przypadek przebywała na innej farmie, gdyż kupowali tam słomę. Dziewczynka zauważyła jednego jeża, którego wzięli do schroniska. Ewa obawiała się jednak, że tych zwierzątek mogło być tam więcej. Za zgodą rodziców i gospodarzy w pewną noc udała się na farmę, by poszukiwać rodzeństwo Tuptusia.

Czytałam już jedną ksiązeczkę o jeżu autorstwa Liliany Fabisińsskiej, dlatego z chęcią skusiłam się na ten tomik Tiny Nolan. Dzięki historii w nim opisanej dowiedziałam się, iż nie można dotykać jeży, aby nie pozostawić na nich obcego zapachu. W przeciwnym wypadku mama może nie zechcieć przyjąć maleństwa z powrotem. Ważne jest więc, by dotykać jeże przez jakiś gruby materiał, aby przy okazji się nie pokłóć.

Cała seria została bardzo ładnie wydana. Już od samego patrzenia na te książeczki chce się je wszystkie...

Ola | 2019-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2019