Magiczny kotek. Świetlisty galop

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Cykl: Magiczny kotek (tom 8)
Wydawnictwo: Hachette
Magic Kitten. A Glittering Gallop
kotek, dla dzieci

Cudowna historia o kocie, magii i przyjaźni – idealna dla wszystkich dziewczynek! Zosia nie była zbyt szczęśliwa, kiedy mama wysłała ją na wakacje do babci. Wolałaby jeździć konno niedaleko swojego domu. Jednak gdy w sadzie za domem jej babci pojawił się magiczny, trójkolorowy kotek Płomyczek, lato nabrało kolorów!

źródło opisu: Hachette, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Magdalena | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Zosia po przyjeździe do babci poznaje bliźniaków, z którymi się zaprzyjaźnia, a dzięki kotkowi, którego najpierw spotkała mogła przeżyć mnóstwo szalonych przygód i odgryźć się na Jakubie, który bardzo chętnie im dokuczał.

mała_Roszpunka | 2016-11-06
Przeczytana: 03 listopada 2016

Bohaterce Zosi nie podobało się u babci. Pewnego dnia spotkała magicznego kotka w szklarni i od razu się z nim zaprzyjaźniła. Poznała też nowych przyjaciół - Tadka i Tosię. Miała dużo przygód. Na końcu brała nawet udział w zawodach konnych.
Ta książka bardzo mi się podobała, bo kotek Płomyk był słodki. Płomyka znam już bardzo dobrze, bo o jego przygodach czytałam już wcześniej w innych książkach z tej serii.

cukierkowa | 2015-01-27
Przeczytana: 23 stycznia 2015

To była moja 1 książka z tej serii. Opowiadanie świetne dla dzieci w wieku 7-13 lat. Do tej pory mam 2 książki z tej serii, lecz planuje zakup kolejnych. Książka podobała mi się szczególnie z 2 powodów, 1 to taki, że kot to moje ulubione zwierzę, 2 dlatego, że to nie była książka o zwykłym życiu kota, to było o magicznym życiu zwierzątka. Książka ma duże litery, a więc ułatwa cztanie, ale też przez to niestety jest krótsza. Dziękuje za przeczytanie opinii. Bardzo zachęcam do czytania :).

Może to kwestia mody? A może po prostu na rynku literatury dziecięcej jest taki duży popyt na tego typu tematykę? Nie wiem, ale mimo iż miałam okazję recenzować Wam trzy różne serie ze zwierzątkami w roli głównej, to dziś przedstawię Wam kolejną. I co ciekawsze - ta jest jeszcze inna :) Sama byłam zdziwiona, ale tak właśnie jest. Do lektury tych książek zdecydowanie zachęcam nie tylko miłośników kociaków, ale również wszystkie dzieciaczki, które wierzą w czary i magię.

Seria "Magiczny kotek" to nie takie typowe opowiadanie o przygodach kota. Nasz mały bohater tak naprawdę wcale nie jest takim słodkim kotkiem jak by się wydawało. Jest pięknym białym lwiątkiem - księciem zaczarowanej krainy, który ukrywa się przed złym i okrutnym lwem. Heban ukradł mu koronę i teraz stara się zabić ostatniego potomka rodziny królewskiej, by już nikt nie był w stanie zrzucić go z tronu. Płomyczek jest jeszcze zbyt mały by stawić czoła takiemu niebezpieczeństwu, więc przybiera postać ślicznego...

Agata | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Moje dzieci uwielbiają słuchać opowieści o Magicznych Zwierzakach... i to wystarczy, by polecać innym rodzicom do głośnego czytania dzieciom :)

Nika3696 | 2016-08-11

Super książka. Polecam.