Skała : rekolekcje "lectio divina" ze św. Piotrem : Dzieje Apostolskie

Wydawnictwo: Salwator
Rekolekcje, Lectio divina, Biblia
religia
Czytam

W historii Piotra zawsze znajduję motyw odpowiedni do modlitwy. Uczy mnie wyrażać przed Bogiem najgłębsze rozterki serca. Jego rozmowa z Jezusem nad jeziorem Tyberiadzkim, która kończy się wezwaniem: "Pójdź za Mną", nie pozwoliła mi pożegnać się z Piotrem. Oczami wyobraźni widziałem jego oczy wykąpane w łzach bólu i szczęścia, i poczułem jego silne pragnienie, aby pozwolić się wreszcie opasać przez Innego, i poprowadzić, dokąd nie chce.

Autor zaprasza do przeżycia kolejnych wyjątkowych rekolekcji lectio divina ze św. Piotrem. Tym razem będziemy kroczyć za Piotrem, apostołem głoszącym Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie zmartwychwstałym. Naszą drogę rozpoczniemy o poranku wielkanocnym w Jerozolimie - sercu pierwszej wspólnoty chrześcijan, a zakończymy w Rzymie - centrum Kościoła powszechnego. Piotr, apostoł Kościoła Jerozolimskiego, jako pierwszy przeszedł tę drogę i stał się fundamentem - Skałą.

Jest to 6 tom serii: Rekolekcje lectio divina

Pozostałe tomy serii:

"Uwierzyć Jezusowi"
"Powierzyć się Jezusowi"
"Pogłębić wiarę w Jezusa"
"Trwać w Jezusie"
"Ty wiesz, że Cię kocham"

źródło opisu: Wydawnictwo Salwator, 2012

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!