Opowieść Panny Młodej tom 2

Wydawnictwo: Studio JG
乙嫁物语
komiksy
pierzyna

Dwudziestoletnia Amir zostaje wydana za młodszego o 8 lat Karluka. Dziewczyna opuszcza swoje koczownicze plemię, by zamieszkać wraz z mężem i jego rodziną w odległym mieście na Jedwabnym Szlaku. Uzdolniona w łucznictwie i jeździectwie, otwarta i bezpośrednia Amir próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowej społeczności. Gdy między nią a Karlukiem rozkwita głębsze uczucie, w mieście pojawia się starszy brat Amir, żądając unieważnienia małżeństwa. Między dwoma rodzinami wybucha spór.

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: http://studiojg.pl

Jade | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

Przepiękna kreska, manga narysowana z niesamowitą dbałością o detale. Komiks trzyma bardzo wysoki poziom :)

Rege | 2017-04-25

Świetna kreska i mnóstwo ciekawostek historycznych.

Kosz_z_Książkami | 2016-11-09

Dalekie azjatyckie stepy XIX wieku. Dwudziestoletnia Amira z koczowniczego rodu Halgalów zostaje wydana za mąż za Karluka z rodziny Eihonów, którzy porzucili ten typ życia i osiedlili się w jednym z miast. Podczas zaaranżowanego ślubu para po raz pierwszy ma okazję się spotkać. Wówczas okazuje się, że pan młody jest młodszy od swojej przyszłej żony o 8 lat… Z przyjemnością przedstawiam mangę Opowieść Panny Młodej Kaoru Mori.

W ówczesnych czasach w Azji Środkowej (zresztą nie tylko tam) aranżowane przez rodziny małżeństwa nie były niczym niezwykłym. Sytuacja ta była jednak wyjątkowa, gdyż zwykle działo się tak, że to przyszła żona była znacznie młodsza od swojego męża – tu jednak było odwrotnie. Dodatkowo dwudziestoletnia Amira uważana była już za starą pannę.

Jednak ani Amira ani Karluk nie zamierzali protestować przeciwko takiemu obrotowi sprawy. Pomimo początkowego zaskoczenia zaakceptowali decyzję rodzin i zaczęli wspólne życie. Dziewczyna powoli zaczęła przyzwyczajać się do...

Wkp | 2016-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

PANNA MŁODA ZAGROŻONA

Drugi tom historii małżeństwa dwudziestoletniej Amiry wydanej przez swoich bliskich za osiem lat młodszego Karluka trzyma znakomity poziom części pierwszej. Tym razem na dodatek zaczyna się więcej dziać, zagrożenie obojga staje bliższe i realniejsze, a w życiu bohaterów pojawiają się nowe osoby. Jak poradzi sobie niedoświadczone, ale bardzo przecież w swój związek zaangażowane młode małżeństwo w obliczu przeciwności losu?

Amira przy pracy poznaje Pariyę, dziewczynę, która ma problemy z wydaniem jej za mąż ze względu na dość osobliwy charakter – a może bardziej adekwatnie byłoby rzec „charakterek”. Ich spotkanie odmieni nieco Amirę i oda jej chęci do zmian, co może być bardzo pomocne, gdy nad nią i jej mężem zawisną czarne chmury w postaci jej bliskich. Zdawałoby się, że sytuacja została rozwiązana, a jednak nie. Rodzina Amiry upomina się o nią po raz kolejny, chcąc wydać za mąż za mężczyznę, którego wszystkie poprzednie żony bardzo szybko umarły. Karluk nie...

książek: 2027
milla | 2016-02-28
Na półkach: Przeczytane, Manga

„Opowieść Panny Młodej” Kaoru Mori to manga, która jest już zapewne znana wielu miłośnikom japońskiego komiksu. To bajecznie narysowana opowieść z życia mieszkańców Azji Środkowej. Pełne detalów ilustracje stanowią niebiańską ucztą dla oka. Niesamowita fabuła przybliża czytelnikom meandry kultury i historii życia nomadów i dawnych azjatyckich plemion, mieszkańców miast i wsi. Zachwyca przepiękne wydanie tomiku. Manga jest cudowna i z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, kto ceni piękną kreskę i niezwykłe, wartościowe historie. Nie trzeba być amatorem azjatyckiego komiksu, by docenić piękno i wyjątkowość stworzonej przez Kaoru Mori opowieści.

Drugi tom „Opowieści Panny Młodej” kontynuuje wątek konfliktu rodziny głównej bohaterki Amiry z rodziną Eihonów. Bracia dwudziestolatki pragną odebrać siostrę Karlukowi, by uczynić ją żoną wpływowego, ale okrutnego Numajego. Dochodzi do starcia między mieszkańcami miasta, w którym po ślubie zamieszkała Amira i wysłanymi po nią krewnymi. W...

oliiiwww | 2014-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Godna polecenia, fabuła nie jest wciągająca, ale obrazki takie, że ciężko oderwać oko!

Przepiękne ukazanie nie tak dawnego życia na Jedwabnym Szlaku. CUDOWNE rysunki (chyba każdego zachwyci dokładność ornamentów na dywanach i strojach) oraz historia zaaranżowanego małżeństwa dwunastoletniego Karluka oraz dwudziestoletniej Amiry, których od pierwszej chwili łączy najpierw nić porozumienia, potem sympatia, przyjaźń i w końcu miłość!
Dużo tu też postaci drugoplanowych, które jednak chwytają za sercę...
Zwłaszcza relację pomiędzy Smith'em z Anglii oraz piękną, młodą wdową Talas zasługują na uwagę.

Naprawdę polecam, gdyż mało osób sięga po tę pozycję i nie wiedzą, co tracą!

EmilyStrange | 2014-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nadal nie mogę się napatrzeć na detale (np. na tekstyliach) w tej mandze. Kreska autorki jest bardzo miła dla oka.
Kocham pasożyta Smitha.

książek: 2051
Justyna | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Manga jest po prostu piękna, nie znam innego określenia, które mogłoby ją opisać. Dzięki tak starannemu wykonaniu przyjemnie się ją czyta nawet komuś, kogo dotąd zupełnie nie interesowała zawarta w niej tematyka (mimo że w 2. tomie znajdziemy mniej rozkładówek).
Co najlepsze, główna bohaterka wcale nie jest niezależną heroiną, które stały się tak popularne. To nad wyraz dobra, pogodna, trochę naiwna młoda dziewczyna, która chce się całkowicie dopasować do nowego otoczenia, być pociechą dla rodziny i przede wszystkim oddaną żoną. Do męża, który jest dużo młodszy od niej, podchodzi nie z lekceważeniem, ale szacunkiem, co skutkuje wieloma rozczulającymi obrazami.

książek: 2077
rumiko | 2013-11-16
Przeczytana: 12 listopada 2013

Narasta konflikt między mieszkańcami stepu i miasta. W jego centrum są Karluk i Amira. Starcie krewnych Amiry, próbujących zabrać młodą mężatkę i broniących jej mieszkańców miasta przeradza się niemal w regularną bitwę. Toczona metodami partyzanckimi. A w sercu Amiry przyjaźń zaczyna przeobrażać się w miłość...
Jednak nie samą wojną człowiek żyje :) Zauroczona kulturą plemion Kaoru Mori raczy nas historią o ich zwyczajach, m. in. wypieku chleba. Podkreśla znaczenie haftów i wyszywania wśród kobiet. Kto zaznajomił się z poprzednim tomem, ten wie, że jej rysunki pełne są niezwykle misternych, skomplikowanych i pięknych strojów.
Jestem zachwycona tym tomikiem, tym bardziej, że utrzymał wysoki poziom i jest równie pięknie wydany, co pierwszy.