Kot Simona. Za płotem

Wydawnictwo: W.A.B.
Simon's Cat. Beyond the Fence
komiksy
Barbara

Co tak naprawdę twój kot wyprawia za płotem? Wszystko przez to kąpanie. Gdyby Simon nie targnął się na święte prawo kota o osobistym dbaniu o higienę, jego kot nie postanowiłby spakować tobołka i odejść. Ale z drugiej strony - gdyby nie to, nie poznałby dowcipnych jeży, kolonii zajęcy i rodziny lisów. Nie zaprzyjaźniłby się z dzikim kotem o jednym oku i nie próbował wydoić krowy. Gdyby nie...

Co tak naprawdę twój kot wyprawia za płotem?
Ale z drugiej strony - gdyby nie to, nie poznałby dowcipnych jeży, kolonii zajęcy i rodziny lisów. Nie zaprzyjaźniłby się z dzikim kotem o jednym oku i nie próbował wydoić krowy. Gdyby nie ucieczka nie dowiedziałby się, jak się żyje za płotem.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/kot-simona-za-plotem-1.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/kot-simona-za-plotem-1.html

Monika | 2015-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Ta książka zwiera wiele treści, ale ani jednej literki :)
A czyta się znakomicie!
Widać, że Autor kota uwielbia i "posiada" (czy można w ogóle posiadać kota?). Kocia natura jest oddana w książce wprost genialnie :)

Barbara | 2010-10-27
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam
Przeczytana: 27 października 2010

Po pierwszej książce z cyklu "Kot Simona" możnaby przysiąc, że temat został wyczerpany i nic więcej nie da się wymyśleć. Jako odwieczna posiadaczka przynajmniej jednego kota wiedziałam jednak, że pan Tofield powróci z nowymi przygodami "futrzastego worka na miauki". I nie myliłam się! Przecież każdy, kto choć przez moment przyglądał się kotom wie, że komiksowe historie są niczym z życia wzięte. A koty przecież zawsze pozostają nieprzewidywalne.
Tom "Za płotem" zaczyna się dość niewinnie. Dość - jak na kota. Wprawdzie na podwórku kot musi walczyć z innym przedstawicielem swojego gatunku o terytorium, to jednak znajduje sposób, by "być górą" i ogólnie wiedzie spokojne życie u boku swojego pana. Sytuacja się zmienia, gdy... kot ma zostać wykąpany! Największa zbrodnia, jaką można popełnić względem swojego kota (większa niż podawanie lekarstwa i nawet... kastracja!) sprawia, że kot ma już tego dosyć. Z pomocą przyjaznym jeży pakuje "manatki", wiesza woreczek na kijku i odchodzi.
Z...

Joanna Bożek | 2011-01-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione, 2011
Przeczytana: 06 stycznia 2011

PYTANIE:
Kim jest kot Simona?
ODPOWIEDŹ:
Każdym kotem na tej planecie!

Skąd ta śmiała teza? Stąd, że jestem właścicielką dwóch uroczych kotek, a zanim się wyprowadziłam od rodziców mieszkałam 6 lat pod jednym dachem z kocurem.

Koty więc znam i uwielbiam, dlatego książce "Kot Simona. Za płotem" mówię zdecydowanie TAK!

Co prawda bardziej przemawiają do mnie te realistyczne obrazki, od np tych w których kot trzyma kij do baseballa, aczkolwiek kto wie co tak naprawdę robią moje koty gdy nie ma mnie w domu.... (to tłumaczyło by dlaczego moja suczka tak nielubi jednej z moich kotek).

Simon Tofield przedstawia nam za pomocą obrazków pewną historię, historię oczywiście kota, który postanowił opuścić ciepły i przytulny dom i wyruszyć za płot. Kogo tam spotka i co zobaczy, tego dowiedzieć się już można tylko z książki.

Jest to zdecydowanie pozycja dla osób które koty uwielbiają, jak i dla tych którzy ich nie lubią (zawsze jeszcze można się nawrócić).
Najbardziej podoba mi się to, że...

Beatriz_Aguilar | 2013-09-17
Przeczytana: 12 września 2013

Książeczkę o Kocie Simona dostałam w prezencie od mojego Lubego w jednym celu: jej poznawanie miało odpędzić wszelkie smutki i chandrę oraz wywołać szeroki uśmiech. Wynik: cel został w pełni osiągnięty! :)

Kot Simona ma cechy każdego kota na świecie, nawet cechy Grumpy Cat (choć bohater książki jest zdecydowanie sympatyczniejszy!). Każdy kociomaniak podczas poznawania przygód sierściucha Simona Tofielda nie raz pomyśli: "mój kot robi dokładnie tak samo!" Ja również nie raz tak pomyślałam mając na myśli mojego Don Simona (zbieżność imion jest całkowicie przypadkowa ;) ).

I tak "Kot Simona za płotem" jest nadal w zasięgu mojej ręki, bo to pozycja w sam raz na poprawę humoru w taki ponury i deszczowy dzień jak dziś :)

książek: 1939
Luna | 2012-04-04
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Mistrzostwo.
Wręcz idealnie ujęta psychika kota w obrazkach. Coś pięknego. Niby przygody jednego kota, ale tak naprawdę wiemy, że część z tego przydarza się każdemu kotu i że każdy reaguje tak samo, po kociemu, na określone sytuacje.
Rysunki mają tylko jedną małą wadę - nie ruszają się ;) No, ale przecież to zwykła książka, a nie z Hogwartu ;)
Część z tego można znaleźć jako filmiki na YouTube.

Marakyo | 2011-02-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 października 2010

To już druga odsłona przygód pewnego rozbrykanego kota i jego właściciela - Simona. Scenki utrzymane na dobrym poziomie zabawności, doskonale uzupełniają tematykę pierwszego tomu kocich wybryków.
Tym razem kot Simona zostawia swój ciepły dom i wyrusza w podróż. Koniecznie zobaczcie kogo pozna i co z tego wyniknie!

książek: 1917
Olga | 2016-01-25
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Wrażenia takie same, jak po pierwszej części.
Od razu przypominają mi się moje koty...

Dagmara | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks