Długa teraźniejszość: Czas, odpowiedzialność i najpowolniejszy komputer świata

Tłumaczenie: Anna Tanalska-Dulęba
Wydawnictwo: W.A.B.
Clock Of The Long Now: Time And Responsibility: The Ideas Behind The World's Slowest Computer
filozofia, etyka
Krzysztof_g

Z końcem tysiąclecia nasilają się nasze obawy o przyszłość, ale uwaga menedżerów i polityków skupia się tylko na wynikach najbliższych wyborów lub następnych notowaniach giełdowych. Stewart Brand dowodzi, że w ostatnim dziesięcioleciu zanika strategiczne spojrzenie na losy społeczeństw i świata. Symbolem takiej odległej perspektywy jest natomiast Zegar Dziesięciu Mileniów, projektowany przez autora i jego współpracowników z Fundacji Długa Teraźniejszość. Inne odczuwanie czasu oraz inne, długofalowe myślenie jest według Branda wciąż niewykorzystaną szansą dla naszej zagrożonej cywilizacji.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl

źródło okładki: http://www.wab.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!