Hamish Macbeth i śmierć macho

Tłumaczenie: Joanna Żywina
Cykl: Hamish Macbeth (tom 12)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Macho Man, A Hamish Macbeth Mystery
kryminał
Agnieszka

Lokalny macho Randy Duggan, podobno były zapaśnik, wyzywa Hamisha Macbetha na pojedynek. Kiedy rudowłosy posterunkowy szykuje się do walki, niespodziewanie w wyznaczonym dniu Duggan zostaje znaleziony martwy. Zwierzchnicy Macbetha dowiadują się o planowanej bójce i zawieszają go na czas śledztwa. Hamish znów wpada w tarapaty i musi znaleźć mordercę, żeby oczyścić się z podejrzeń oraz wrócić do...

Hamish znów wpada w tarapaty i musi znaleźć mordercę, żeby oczyścić się z podejrzeń oraz wrócić do pracy i swojego spokojnego życia.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

fulmir | 2014-02-11
Przeczytana: 08 lutego 2014

Kolejny udany kryminał tej autorki, który dobrze się czyta. Tym razem rozchodzi się o śmierć Randy Duggana, lokalnego macho, który lubi się przechwalać i jest skory do bójki. Nasz policjant wyzywa go na pojedynek kiedy ten znęca się nad starszym mężczyzą. Kiedy Randy nie stawia się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej porze Hamish myśli, że ten stchórzył. Prawda jest jednak o wiele bardziej ponura...
Jak już wspomniałem, książkę czyta się dobrze i ciągle jesteśmy zaskakiwani jakimś zwrotem akcji. To nie pozwala nam się nudzić, co sprawia, że pochłaniamy ją w szybkim tempie. Na pewno jest to miła lektura na zimowe wieczory i mogę ją spokojnie polecić.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Jak wszystkie z policjantem Hamishem w roli głównej: relaksująca, zabawna.

moonlight | 2017-11-06
Na półkach: Przeczytane, Kryminał