Światła Paryża

Seria: Harlequin Romans
Wydawnictwo: Harlequin
Miss Prim and the billionaire
Lenka8891

- Nie wiesz, że zawsze będziemy razem? Że nigdy nie pozwolę ci odejść?
Dla mnie istniejesz tylko ty. I zawsze tak będzie. Nawet jeśli los nas rozdzieli, zawsze będę przy tobie, nie pozwolę ci o mnie zapomnieć - krzyczał.

Skąd przyszły mu na myśl te słowa? Rozdzieliły ich czas i przestrzeń, a jednak zawsze był w jej myślach. Po latach znów stanęli twarzą w twarz… w Paryżu…

źródło opisu: Harlequin Polska, 2013

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Mak | 2014-03-24

Nie należę do fanek Lucy Gordon, a jej książki nie zachwycają mnie. Są zwyczajne, choć czasami fabuła może zaskoczyć, nie tylko w pozytywnym stopniu. Tę książeczkę dostałam w prezencie, ale sama od siebie raczej bym po nią nie sięgnęła. Nie można powiedzieć, że opowiadanie było beznadziejne, bo dało się go przeczytać, ale nie tak, by nie można było się oderwać.

Bohaterowie w zasadzie od początku do końca bawią się w kotka i myszkę. Prowadzą grę, udają, że się nie znają, co w pewnym momencie zaczyna być irytujące, a ich rozdwojona osobowość jest jakby wyjęta z filmu sci-fiction.

Bohaterka jest taka bezosobowa, bo nie ma nawet sprecyzowanego imienia. Autorka bardzo rzadko wymienia jej imię, a jeśli już, z takim wymuszeniem albo ironią, nazywa ją „panią Henshaw”.

„Cassie” to przykład kobiety, która co chwilę zmienia decyzję, bo sama nie wie, czego chce, przez co raczej nie wzbudza mojej sympatii.

Z kolei Marcel… Hm… Na pewno jest postacią bardziej wyrazistą, która twardo stąpa...