Kajtuś w przedszkolu

Tłumaczenie: Aleksandra Panak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mały odkrywca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rea
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Caillou day care
martynal11

Seria zabiera dzieci w podróż, podczas której samodzielnie odkrywają znaczenie takich słów jak: tolerancja, kompromis, cierpliwość i ...

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/176861/kajtus-w-przedszkolu.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/176861/kajtus-w-przedszkolu.html

Kajtusia znam z telewizji, gdy byłam mała leciał bardzo często, a ja z chęcią jego oglądałam. Nazywałam go łysym chłopcem, bo rzeczywiście taki jest.
Niedawno podczas wizyty w bibliotece mój brat wyciągnął z półki książeczki o nim. Bardzo się zdziwiłam. Nie sądziłam, że są o nim opowiadania, więc wypożyczyłam kilka, aby później przeczytać bratu.
Tata obiecał Kajtusiowi, że pójdą do cyrku. Chłopiec nie może się doczekać. Wstaje bardzo wcześnie rano i sam się ubiera oraz myje zęby. Wtedy wstaje jego tata i uświadamia mu, że do cyrku idzie dopiero jutro. Kajtek jest zawiedziony i zły. Jego tata próbuje go trochę udobruchać i organizuje paradę cyrkową w domu.
Kolejna książeczka ma tytuł Kajtuś w przedszkolu. Maluch zostaje przez rodziców do przedszkola. Początkowo jest trochę onieśmielony i boi się, że rodzice po niego nie wrócą. Jednak szybko zaprzyjaźnia się z innymi dziećmi i czas leci bardzo szybko.
Trzecia opowieść to Kajtuś. Moje przedstawienie. Każdy choć raz w życiu brał udział...

Agnieszka Dąbrowska | 2016-09-10
Przeczytana: 10 września 2016