Stop. To tylko wiersze

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
Marylou

...Zaprawdę powiadam wam, że marne są ludzkie nadzieje, wobec wyroków, które Przedwieczny ognistymi znakami wypisuje na niebie.” Powyższa myśl Homera towarzyszy autorce od momentu jej poznania do chwili obecnej. Maria Szafran urodziła się w roku 1946 na Grodzieńszczyźnie, w pradawnym Białostockiem. Z wykształcenia –notoryczny dokształciuch. Pracując w Wyszkowie z młodzieżą powyrzucaną ze szkół podstawowych, postanowiła zainteresować ich muzyką i poezją. Pisała dla nich piosenki i wiersze. Kolejne lata zaowocowały rozkwitem poezji. A skoro już wiersze zgromadziły się w szufladzie i było im tam duszno, wyprowadziła je na spacer do Internetu, pokazała innym ludziom trzymającym pióro. I tak zaczęła się przygoda autorki z wierszopisaniem jawnym, która po czterech latach zaowocowała niniejszym wydaniem.

Iliana | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Myślę, że każdy znajdzie tutaj cząstkę siebie i zdecydowanie coś dla siebie. Poezja tego tomiku zachęca nas do refleksji, zapomnienia, chwili oddechu. Stop. Zatrzymaj się, usiądź, odpocznij, pomyśl o sobie chociaż przez moment. Warto sięgać po poezję mądrą, przemyślaną, ciepłą, do której wraca się w każdym momencie życia.
Zapraszam na całą recenzję na: