Kręgi modlitwy

8 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
modlitwa, Bóg, katolicyzm
religia
joly_fh

Czy twoje problemy są większe od Boga, czy to Bóg jest większy od twoich problemów? - pyta Mark Batterson i pokazuje w swojej książce, że nasze modlitwy kierowane do Boga powinny być wielkie, a my winniśmy prosić o rzeczy niemożliwe, w naszych oczach wręcz niewykonalne, ponieważ tylko spełnienie takich przynosi Panu należną chwałę. Amerykański autor przytacza historię o Honim, starcu żyjącym...

Amerykański autor przytacza historię o Honim, starcu żyjącym w I w p.n.e., który w czasie dewastującej Izrael suszy wymodlił u Boga zbawienny deszcz. Honi stanął na wysuszonej ziemi i rysował wokół siebie kręgi, przemawiając do Pana i obiecując, że nie ruszy się z miejsca dopóty , dopóki Bóg nie okaże litości. Kiedy jednak deszcz zaczął już padać, starzec dwukrotnie jeszcze "uściślał" swoją prośbę do Boga, aż Ten zesłał na Izrael spokojny, lecz obfity deszcz.

Tak też zaleca nam postępować Mark Batterson. Aby dobrze, po chrześcijańsku się modlić, powinniśmy - tak jak biblijne postaci przywoływane przez autora: od Noego przez Dawida, Daniela, Eliasza i Mojżesza aż po Jezusa i grono Jego uczniów - wiedzieć, o co chcemy Boga prosić, dokładnie określić cele, jakie nam w życiu przyświecają, i uświadomić sobie pragnienia, które w nas drzemią. A kiedy Bóg pyta, czego chcemy, aby dla nas dokonał, powinniśmy znać konkretną odpowiedź i po prostu zataczać modlitewne kręgi.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2013

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/

Kwocia | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2015
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

23/52

Z calego serca polecam kazdemu.