7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Inne
Lolek90

W naszej klasie kilku kolegów wyróżniało się. Niektórzy mieli jakieś specjalne zdolności. Bardzo dobrym matematykiem był Jasiu Wolczko, Włodek Piotrowski był parodystą, Zdzisek Przybyło rysował doskonałe karykatury, Józek Wąsik próbował pisać wiersze lecz najwybitniejszy był jednak Karol Wojtyła.(Stanisław Żmuda) Przez cały okres pobierania nauki w gimnazjum, klasa należała do jednej z...

Przez cały okres pobierania nauki w gimnazjum, klasa należała do jednej z lepszych. Cechowało ją koleżeństwo. Karol wśród grona rówieśników wyróżniał się zdolnościami, wielką ambicją i pracowitością. Nie zdarzyło się, aby na lekcje przyszedł nie przygotowany lub żeby ściągał na klasówkach.(Eugeniusz Mróz)

Pamiętam go jako wzorowego kolegę, nie odmawiającego nigdy pomocy i zawsze służącego dobrą radą.(Stanisław Niziołek)

Karol udzielał nam wszechstronnej pomocy, a czasem nawet i „ściągi”. Było to bardzo istotne dla wielu z nas, którzy przekładali sport nad naukę i często myśleli o niebieskich migdałach.(Stanisław Jura)

źródło opisu: okładka książki

Lolek90 | 2013-07-12
Na półkach: Papież Jan Paweł II
Przeczytana: 12 lipca 2013

Piękne wspomnienia wybranych kolegów z klasy gimnazjalnej Karola Wojtyły, podzielone na takie kategorie jak byliśmy wtedy dziesięciolatkami, W wyższych klasach gimnazjalnych, Profesorowie, Dom, Kościół, Po nauce oraz Po latach(książka zawiera też dwa początkowe rozdziały, Z dziejów gimnazjum oraz Rocznik 1920, nie zawierają one jednak wspomnień, a tylko informacje). Każdy rozdział poprzedzony jest krótką notką historyczną na temat, który porusza. Książka okazała się jedną z lepszych biografii papieża Polaka - nie jest to zbiór suchych, oklepanych faktów na temat jego życia, a pełna emocji publikacja wspomnień z pierwszych kilkunastu lat życia Karola Wojtyły z perspektywy tych, którzy chodzili z nim do jednej klasy, spędzali razem wolny czas, czy też modlili się w wadowickiej świątyni.

Na półkach