Kierunek Polska. Przewodnik

Wydawnictwo: Bezdroża
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Przewodnik "Kierunek Polska" zaprasza do podróży po polskiej ziemi, historii i kulturze znanymi i nieznanymi szlakami. Nowatorski, tematyczny układ treści pozwala każdemu czytelnikowi i turyście odnaleźć w Polsce coś dla siebie i zaplanować krótszą (rozdział "Bramy do Polski") czy dłuższą (rozdziały tematyczne) trasę. Ciekawe informacje znajdą tu zarówno wielbiciele turystyki sakralnej ("Sanktuaria, misteria, pielgrzymki?") i kultury ludowej ("Nie tylko skanseny?"), jak i fani sportu ("Polska aktywna") czy wypoczynku na łonie natury ("Dotknąć przyrody"). Lekturę przewodnika uatrakcyjniają piękne zdjęcia wybitnych polskich fotografików.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Aksamitt | 2016-12-27

Nie spotkałam się jeszcze z tak przygotowanym przewodnikiem, w którym znaczną część wypełniają wiadomości na temat procesów geologicznych, wydarzeń historycznych budujących nasz kraj oraz zaprezentowania sylwetek ludzi zasłużonych dla kultury i nauki, jednostek znanych również bardzo dobrze za granicą.
Pytanie: czy to wszystko jest tu potrzebne? Niewątpliwie są to wartościowe informacje, a całość jest potraktowana jako kompendium wiedzy o Polsce, a nie jedynie jako skromny przewodnik po najistotniejszych punktach regionalnych Polski.

Jeśłi chodzi o prześledzenie mapy to najpierw wyróżnione są regiony, czyli Podlasie, Pomorze, Mazury, Górny i Dolny Śląsk, Beskidy i Bieszczady, a następnie przechodzi się do dużych aglomeracji z uwzględnieniem miejsc zabytkowych wraz z mapami i rysem historycznym prezentowanych miast. Dodatkowo, w osobnym rozdziale, są wyszczególnione miejsca i zabytkowe budowle ujęte na liście UNESCO.
Zamieszczone są również informacje na temat folkloru i...