Stary Sącz i Lewocza. Karpackie miasteczka z klimatem. Wydanie 1

Wydawnictwo: Bezdroża
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Całkiem udany kieszonkowy przewodnik.
Część obszerniejsza przewodnika dotyczy Starego Sącza i okolic, szczuplejsza słowackiej Lewoczy i okolic. W zasadzie jest tu wszystko co powinno być przydatne dla osób, które chcą spędzić kilka dni lub jeden w tych miejscach i czegoś się jeszcze przy okazji dowiedzieć.
Sporo jest w książce informacji o charakterze etnograficzno - przyrodniczo - historycznym, przeplatanych sporą ilością ciekawostek. Potem następuje właściwa część przewodnikowa - czyli opisy tras turystycznych wiodących przez Stary Sącz i Lewoczę wraz z przybliżeniem najważniejszych zabytków. A dla osób chcących wybrać się gdzieś dalej są też opisy najciekawszych atrakcji znajdujących się w bliższej i dalszej okolicy tych miasteczek. Całość uzupełniają niezłej jakości fotografie i rysunki. Dla ułatwienia na "skrzydełkach okładki" mamy schematyczne mapki miasteczek oraz ich okolic z zaznaczonymi najciekawszymi obiektami. Te zakładki są bardzo przydatne przy korzystaniu z...

Edyta | 2017-03-03
Fred | 2016-03-11