USA część wschodnia. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1

Wydawnictwo: Septem

Pobyt we wschodniej części Stanów Zjednoczonych stanowi jedyna w swoim rodzaju wakacyjna przygodę. Przepiękne plaże, parki rozrywki i rezerwaty przyrody. Niezliczone, starannie utrzymane pola golfowe, czekające na graczy. Wyruszające z rozmaitych portów statki wycieczkowe. W tej części USA stary, wyżynno-górski obszar Appalachów pocięty jest szerokimi dolinami i zapadliskami, tworzącymi niezwykle zielone, obfitujące w liczne jeziora i bagna tereny. Wschód USA to region wypoczynkowy, z wielka ilością kąpielisk, kurortów morskich.Masz ochotę wyjechać na wakacje, na weekend lub po prostu oderwać się od codzienności na kilka dni? Zielony Przewodnik podsunie Ci pomysły i dobre rady, dostarczając aktualnych informacji o miejscu, w które się wybierasz.Nie można zapominać, że wszystko ulega nieustannym zmianom. Informacje praktyczne dotyczące podróży błyskawicznie się dezaktualizują: powstają nowe hotele i restauracje, zmieniają się ceny i godziny otwarcia… Zmiany są również codziennością kultury, sztuki, przemysłu i rzemiosła. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe inicjatywy, stawiające sobie za cel modernizowanie, ulepszanie, zaskakiwanie, nauczanie, zapewnianie rozrywki… Od nowinek nie są wolne nawet miejsca najbardziej znane: są przebudowywane, szczycą się nowymi nabytkami lub poszerzoną ofertą kulturalną, nowymi odkryciami – to wszystko wzbogaca program tradycyjnych tras turystycznych.Zielony Przewodnik odkrywa i omawia te zmiany. Prezentowane atrakcje poddaje nieustannej ocenie, aby móc przekonać czytelnika, że dane miejsce należy koniecznie odwiedzić (miejsca oznaczane słynnymi 3 gwiazdkami), że warto je odwiedzić (2 gwiazdki) lub że jest ono po prostu interesujące (1 gwiazdka). Hasłami, jakie przyświecają naszej serii przewodników, są aktualizacja, staranny dobór i ocena w terenie. Dzięki temu każde z wydań Zielonego Przewodnika odzwierciedla aktualne realia turystyczne.Zielony Przewodnik, tworzony z myślą o ułatwianiu i urozmaicaniu podróży, przeznaczony jest dziś – podobnie jak u swoich początków – dla tych wszystkich, którzy lubią poznawać i wnikać w specyfikę zwiedzanego regionu. Prosty, przejrzysty i łatwy w użyciu, jest również niezastąpioną pomocą dla osób podróżujących z dziećmi. Symbol / zwraca uwagę na atrakcje, które mogą szczególnie zainteresować najmłodszych, takie jak zoo, parki rozrywki, niezwykłe muzea, a także organizowane specjalnie dla dzieci zajęcia, które, bawiąc, przybliżają im jednocześnie historię ważnych zabytków. Sensem istnienia tego przewodnika są jego czytelnicy, których traktujemy również jak potencjalnych współautorów. Dlatego też prosimy o przesyłanie do nas wszelkich uwag, sugestii i ciekawych informacji. Skorzystamy z nich przy pracy nad następnym wydaniem przewodnika.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion