Liściaste krzewy ozdobne

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
flora i fauna

Książka zawiera kompletny zakres wiadomości dotyczących liściastych gatunków krzewów ozdobnych, przydatnych do uprawy w Polsce. Oprócz gatunków podstawowych opisano także liczne mało rozpowszechnione, uprawiane do tej pory tylko w ogrodach botanicznych i arboretach, które wykazują pozytywną adaptację w naszych warunkach przyrodniczych.Książka ta może służyć także jako podręcznik studentom Wydziałów Ogrodniczych Akademii Rolniczych w Polsce oraz wszystkim zainteresowanym krzewami ozdobnymi, np. projektantom ogrodów, specjalistom z zakresu urządzania i pielęgnacji terenów zieleni, szkółkarzom oraz producentom zamierzającym rozwinąć uprawy specjalistyczne.

ewasia | 2016-07-19
książek: 1987