7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Zacznij tam, gdzie inni kończą!PHP jest obecnie najpopularniejszym językiem programowania aplikacji internetowych, a jego znajomość staje się koniecznością dla każdego programisty. "PHP Zaawansowane programowanie" zapozna Cię z nowymi możliwościami wersji 5.3.x, takimi jak przestrzenie nazw, funkcje anonimowe, Nowdoc, SPL oraz archiwa Phar. Doświadczeni programiści PHP znajdą tu przejrzyste wyjaśnienia i przydatne fragmenty kodów dotyczących programowania obiektowego, mobilnych urządzeń klienckich, skalowalnych źródeł danych, XML-a, AJAX-a, JSON-a oraz bezpieczeństwa.Autorzy tej książki skupiają się na zaawansowanych zagadnieniach związanych z językiem PHP. W trakcie lektury dowiesz się, jak stworzyć aplikację dla platform mobilnych, zintegrować swój serwis z takimi portalami, jak Facebook i Twitter. Znajdziesz tu rozdziały poświęcone ważnemu tematowi programowania baz danych - poczynając od mało znanych baz NoSQL, poprzez CouchDB, MongoDB i SQLite, aż do Oracle, rozszerzeń MySQLi, PDO, ADOdb oraz systemu wyszukiwania pełnotekstowego Sphinx. Nauczysz się korzystać z bibliotek open source oraz parsować wiadomości RSS, generować dokumenty PDF, pobierać dane ze stron WWW, korzystać z bibliotek Map Google i Google Chart, a także tworzyć wiadomości e-mail i SMS. Ta książka zaczyna się w miejscu, w którym inne kończą omawianie PHP. Jeżeli tworzysz nowatorskie aplikacje albo chcesz zintegrować się z serwisami społecznościowymi, musisz ją mieć!* Integracja z serwisami Facebook i Twitter* Dokumentowanie kodu* Wykorzystanie wyspecjalizowanych baz danych* Wsparcie dla platform mobilnych* Nawet nie wiedziałeś, że PHP ma takie możliwości!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

mickey | 2015-04-16

Całkiem przyzwoita. Polecam.

Hatezit | 2015-03-02
Przeczytana: 14 maja 2015

Pozycja obowiązkowa dla każdego programisty PHP.