Harmonia jeźdźca i konia

Okładka książki Harmonia jeźdźca i konia Sally Swift
Okładka książki Harmonia jeźdźca i konia
Sally Swift Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka

Książka, która bardzo dobrze i wiele uczy na temat harmonii z koniem podczas jazdy, tak aby stać się jednością. Dużo rysunków i fotografii przedstawiających to o czym pisze autorka. Dzięki tej książce bardzo poprawił się mój dosiad i stosunek do jazdy.

Książka jest dedykowana do początkujących i zaawansowanych jeźdźców przy czym moja opinia jest taka że bardziej przyda się od poziomu średnio zaawansowanego, początkujący może nie zrozumieć informacji w niej zawartej a wręcz się zniechęcić pod ogromem bardzo wnikliwej wiedzy. Tym którzy przeszli pierwszy poziom nauki jazdy konnej i wchodzą na poziom średnio zaawansowany lub zaawansowany gorąco polecam, problemy i zagadnienia poruszane w książce to częsta codzienność u jeźdźców, książka w bardzo przystępny sposób pozwala na ich zrozumienie oraz wdrożenie czynności które pozwolą na poprawę jazdy.

Nie jestem jeźdźcem zawodowym, a początkującym. Książkę polecił mi mój instruktor kiedy miałam problem z równowagą i anglezowaniem. Ci, którzy chcą zacząć przygodę z jeździectwem, powinni zacząć od pozycji, które opisują podstawy - bo w niej ich nie ma. Jednakże kto już wsiadł na konia, bez wątpienia zrozumie co autor miał na myśli. Ta pozycja jest bardzo czytelna, autorka świetnie obrazuje czynności,na których należy się skupić, posługuje się rysunkami oraz działa na wyobraźnię jeźdźca.Bez wątpienia książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego miłośnika koni.

Szczerze polecam każdemu adeptowi jeździectwa. Autorka bardzo obrazowo tłumaczy poszczególne elementy jazdy konnej. Lektura pomaga zobrazować sobie jak powinien wyglądać prawidłowy dosiad, jak osiągnąć równowagę czy w jaki sposób efektywnie używać naszych zmysłów - przede wszystkim wzroku rozproszonego. Wszystko po to by jazda konna mogła stać się prawdziwą przyjemnością nie tylko dla jeźdźca, ale i dla konia.

Rewelacyjna książka! Sally Swift opisuje poszczególne elementy dosiadu uwzględniając anatomię człowieka, opisując szczegółowo co się dzieje, kiedy i dlaczego, a dodatkowo mocno porusza wyobraźnię, co bardzo pomaga w nauce dosiadu. Książka jest bogata w ćwiczenia, podpowiedzi i wskazówki, które okazują się bardzo pomocne podczas pracy nad własnym dosiadem. W książce jest całe mnóstwo wartościowych informacji okraszonych rysunkami, zdjęciami, a opisy są bogate i skłaniają do myślenia. Gorąco polecam każdemu, kto chce popracować nad swoim dosiadem i dążyć do doskonałości!

Świetna pozycja dla osób, które chcą udoskonalić swoją technikę jazdy.

Świetna pozycja dla osób, które chcą udoskonalić swoją technikę jazdy.

Genialna książka !! Pani Swift ma ogromną wiedzę i doświadczenie jeśli chodzi o konie. Obrazki i zdjęcia bardzo pomagają zrozumieć niektóre rzeczy ;)

Polecam !!

Polecam !!

Coś fantastycznego!
Odłożyłam już przeczytaną i nie mogę się nadziwić ile przez te niecałe 200 stron autorka mi przekazała. Już na wczorajszym treningu zaczęłam wdrażać pewne elementy (niestety nie wszystko udało mi się spamiętać siedząc na końskim grzbiecie :) ) i efekt powalił na kolana. W skrócie? Kobyła, która zawsze ścinała zakręty, była sztywna i spięta dzięki mojemu "nowemu" dosiadowi i "równowadze wewnętrznej" wykonywała wszelkie polecenia ze spokojem, odpowiednim wygięciem i lekkością. Moje galopy także zaczęły w końcu wyglądać, choć ta mała wybitnie wybija :)
Ogólnie - polecam tę książkę całym sercem. Dla mnie niezbędny element końskiego szkolenia. Przeczytajcie, wdrożcie i dajcie się cieszyć jazdą sobie i koniom :)

Coś fantastycznego!

Do przeczytania książki skłoniły mnie naprawdę dobre opinie o niej. Trochę się przestraszyłam widząc nazwy rozdziałów takie jak: "Funkcje naszego mózgu" czy "Przepływ energii", ponieważ nie cierpię takich psycho-metafizycznych bełkotów, ale na szczęście nie było najgorzej :).
Książka jest przeznaczona (tak jak deklaruje autorka) dla jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania oprócz początkującego. W książce nie ma podstaw, których można się nauczyć od każdego instruktora jeździectwa, są natomiast wskazówki jak sprawić by koń nie traktował nas jak ciężki i niewygodny plecak oraz bez oporu wykonywał polecenia.
Czytając o książce znalazłam opinię, że jest to "zbiór ćwiczeń". I tak i nie. Są to w zasadzie rady jak poprawić pozycję jeźdźca w siodle za pomocą kilku ciekawych i zapadających w pamięć wyobrażeń. Wszystko poparte jest solidnymi podstawami zasad ruchu mięśni i szkieletu zarówno konia jak i jeźdźca.
W książce znajdziemy trochę "metafizyki", np. "przepływ energii", czy "wewnętrzna równowaga ciała", ale (pomimo mojej niebywałej alergii na takie teksty) są to tylko nawiązania będące wstępem do sensownego wyjaśnienia problemu.
Teraz o zastosowaniu w praktyce. Kiedy kupiłam tą książkę to byłam na takim etapie w nauce jazdy, że stanęłam na pewnym poziomie i choćbym nie wiem jak się starała nie mogłam ruszyć do przodu. Ta książka na pewno dużo mi pomogła. Choćby dlatego, że dzięki niej odkryłam jak zachowywać poprawny dosiad mimo mojego skrzywienia kręgosłupa. Opisane elementy wprowadzałam stopniowo i naprawdę widać tego efekty - koń znacznie lepiej reaguje na pomoce i chodzi z wyraźnie lżej.
Książka jest z całą pewnością warta polecenia dla każdego jeźdźca, który opanował podstawy.

• Konie
  • Literatura jeździecka
  • Jeździectwo

Dodaj cytat z książki Harmonia jeźdźca i konia