Mrowisko

Wydawnictwo: Poligraf
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kania223

"Mrowisko to powieść, która pod przykrywką wątku fantastycznego pokazuje inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Porusza też kwestie "zalet" człowieka w zestawieniu z idealną naturą. Czy rzeczywiście jesteśmy jej częścią, czy tylko intruzami? Leciał ku słońcu. Jego skrzydła dodawały mu swobody i lekkości. Pławił się wolnością i ciepłem słońca, które ogrzewało jego ciało promieniami....

Leciał ku słońcu. Jego skrzydła dodawały mu swobody i lekkości. Pławił się wolnością i ciepłem słońca, które ogrzewało jego ciało promieniami. Czuł się bosko.
Dostrzegł samicę. Nie chciał do niej lecieć, podświadomie czuł, że to wiąże się z dużym ryzykiem. Walczył ze sobą, ale na próżno.
Szybko doskoczył, chwycił ją w miłosnym uścisku, spojrzał jej w oczy.
Ester!!!
Uśmiechała się do niego, a on był przerażony. "Przecież to jest moja królowa" - kołatało mu w głowie.
Szybkość całego zajścia i jego przerażenie nie pozwoliły mu odczuć żadnej przyjemności.
Już po wszystkim.
Rozejrzał się wokół. Ester już nie było. W oddali dostrzegł jakąś sylwetkę, ale nie miał siły lecieć ku niej. Musiał wylądować.
Nie chciał tego robić, ale nie miał innej możliwości.
Bał się.
Wylądował niedaleko kopca. Spojrzał na swoje skrzydła.
"Są takie piękne" - pomyślał.
Wbrew swojej woli sprawnym ruchem żuwaczek odgryzł je. Leżały przed nim. To była jego wolność, którą stracił.
Cały czas był przerażony, czuł, że teraz coś powinno się wydarzyć.
Poczuł czyjąś obecność, obejrzał się.
Za nim stała królowa, ale to nie Ester. To była królowa z innego kopca. Ta sama, która nie pozwoliła mu, aby został u niej niewolnikiem.
- Zdajesz sobie sprawę, banito, że tak naprawdę nie powinno cię tu być? - Już kiedyś słyszał te słowa.
I wtedy nagle pojawił się człowiek. "

źródło opisu: Poligraf, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

mariusz | 2013-06-27

Trudno mi oceniać własną książkę:)

Michal1414 | 2017-04-04
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam