Ekonomiczne i prawne uwarunkowania i bariery redukcji deficytu i długu publicznego

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
deficyt, dług
biznes, finanse

Publikacja stanowi głos środowiska naukowego ekonomistów i prawników - specjalistów w dziedzinie finansów publicznych i prawa finansowego - w dyskusji na temat przyczyn wzrostu deficytu i długu publicznego oraz wpływu tego zjawiska na stosunki społeczno-gospodarcze i systemy finansowe państw. Podjęta problematyka wydaje się szczególnie istotna i aktualna w warunkach światowego kryzysu finansów publicznych. Głównym celem opracowania jest próba kompleksowej i wielopłaszczyznowej oceny możliwości ograniczania zadłużenia publicznego wraz z nakreśleniem alternatywnych scenariuszy redukcji deficytu i długu w krótszym i dłuższym horyzoncie czasowym.

Autorami poszczególnych rozdziałów są naukowcy reprezentujący czołowe ośrodki uniwersyteckie oraz uczelnie ekonomiczne z całej Polski.

Adresaci:
Publikacja jest przeznaczona dla pracowników naukowo-dydaktycznych, przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych, jak i gremiów wybieralnych, instytucji finansowych i inwestorów oraz studentów kierunków ekonomicznych i prawniczych, słowem wszystkich zainteresowanych przyczynami, przebiegiem i konsekwencjami zjawisk i procesów związanych z finansami publicznymi.

źródło opisu: Wolters Kluwer, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/151659/ekonomiczn...»