Świat zwierzęcych zależności

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
flora i fauna
Bacha85

Murena i krewetka, czyli dlaczego drapieżca nie zjada swej ofiary? Mrówki i mszyce- pastwisko na liściu. Ryby czyściciele- gabinet kosmetyczny na rafie koralowej. Podnawka i pilot- podróżnicy na gapę, czy pożądani towarzysze? Zebry i żyrafy- spółka Z.o.o. na sawannie. Czy krowa naprawdę żywi się trawą? Nieproszeni sublokatorzy ula. czy 10 tasiemców mogłoby zarazić całą ludzkość? Jak zwierzęta jedzą drewno?

źródło opisu: Opis z okładki

książek: 1987
Octopus | 2016-02-02
Przeczytana: 1996 rok

pies i pchła... jest dużo więcej takich "par", możecie o nich przeczytać właśnie w tej książce

Książka w bardzo przystępny sposób prezentuje rozmaite zależności ekologiczne. Zawsze lubiłam zagadnienia z ekologii, a te tutaj opisano bardzo przystępnym językiem, idealnym dla młodych czytelników. Jak zawsze piękne ilustracje uprzyjemniają lekturę i zachęcają do poznania ekologicznych ciekawostek. Zabrakło mi jednak jakiejś takiej ogólnej myśli, przesłania mówiącego o tym, że na świecie w zasadzie każdy gatunek wpływa na wszystkie go otaczające.
Jest to świetna seria przyrodniczych książek popularnonaukowych, którą polecam wszystkim dociekliwym.

Aglaja | 2016-10-25
Bonnemort | 2015-11-30