33 wiersze przeciwko nicości

Wydawnictwo: Bernardinum
poezja
jagarkar

Najlepszą rekomendacją poezji ks. Szymika niech będzie cytat z listu skierowanego do autora przez ks. Janusza St. Pasierba: "Drogi Księże Jurku..., Dzięki za listy, a nade wszystko ZA WIERSZE, znakomite!" Tomik ten zresztą jest wielkim hołdem dla nieżyjącego poety, którego ks. Jerzy Szymik czuje się dłużnikiem, pozostając admiratorem talentu pelplińskiego poety w kapłaństwie i kapłana w...

Tomik ten zresztą jest wielkim hołdem dla nieżyjącego poety, którego ks. Jerzy Szymik czuje się dłużnikiem, pozostając admiratorem talentu pelplińskiego poety w kapłaństwie i kapłana w poezji.
Podmiot wierszy, doskonale zorientowany w blaskach i cieniach conditio humana, nosi ludzką, arcyludzką twarz. Jej podstawowy rys to współczucie, braterstwo doli i niedoli, afirmacja człowieczeństwa takim jakim jest - uwikłanego w czas, tęskniącego do wieczności...
Veto Szymika przeciwko nicości wyraża się w szukaniu odpowiedzi u źródła ("Słowo stało się ciałem")

opracowano na podstawie wstępu K.M. Soleckich
Książka zgłoszona przez Wydawnictwo Bernardinum: