Strażniczka Orelianu

Orlelian no Kishihime
9788364204005
komiksy
zandam

Książę Orelianu ma opinię niepoprawnego kobieciarza. Airę zaś od dziecka szkolono do obrony królestwa. Zdyscyplinowana, poświęcająca cały swój czas na treningi i pomoc niezamożnym rodzicom dziewczyna nie miała nigdy do czynienia z płcią przeciwną. Dzięki swym zasługom zostaje wybrana na osobistego ochroniarza księcia. Śmiałe zaloty Rudy'ego nie robią na niej wrażenia, wręcz przeciwnie – tylko ją odstręczają. Kiedy jednak dostrzega dobroć księcia dla ubogich poddanych, a najbliżsi następcy tronu zaczynają knuć przeciw niemu spisek, Aira nie jest już tak pewna swych uczuć... „Strażniczka Orelianu” to nie kolejna wersja „Zmierzchu”, gdzie królewicz na białym koniu ratuje z każdej opresji naiwną wybrankę. Rin Kouduki bawi się utartymi schematami. W tej jednotomowej mandze shojo tradycyjne role zostają odwrócone. To kobieta walczy i broni księcia, a czasem nawet... uderzy go w twarz!

źródło opisu: http://taiga.com.pl

źródło okładki: http://taiga.com.pl

WampirkaJustynka | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Fajna i przyjemna manga. Bardzo podoba mi się kreska. Polecam !!!

Wyimaginowana | 2014-03-20
Przeczytana: 20 marca 2014

"Strażniczka Orelianu" jest pierwszym tomikiem mangi, który przeczytałam. Zawiera się w jednym tomie, a napisana została przez Rin Kouduki Jakie są moje wrażenia po tej lekturze? Czytało mi się ją lekko, szybko i nie ukrywam, że co chwilę chciało mi się z niej śmiać (to pewnie przez to moje dziwne poczcie humoru). Jednak uważam, że rozpisanie tej historii na może jeszcze jeden tom by nie zaszkodziło, gdyż akcja w moim odczuciu wydała się strasznie przyspieszona. Nie jestem obyta w mangach i pewnie dlatego też moja ocena tej pozycji jest taka, a nie inna, jednak uważam, że dla kogoś kto dopiero zaczyna obracać się w tym kręgu może przypaść do gustu (;

ChiuLan | 2014-03-09

"Strażniczka Orelianu" jest pierwszą mangą wydaną przez, bądź co bądź, jedno z młodszych wydawnictw na naszym rynku, wydawnictwo figurujące po nazwą Taiga. Manga jest z gatunku shojo, posiadająca tylko (i może całe szczęście) jeden tom. Cóż mogę rzec, większego wrażenia to na mnie po przeczytaniu nie zrobiła. Powiedziałabym nawet, że czuje się dumna iż dobrnęłam do końca. Z góry chce zaznaczyć, że do romansów nic nie mam, a nawet je lubię. No, ale "Strażniczka" jest dla mnie, niestety, swoistą porażką. Czytałam kiedyś one-shota z tego gatunku, liczącego bodajże 40 stron, który wywołał we mnie więcej emocji niż ten tomik. Może jestem zbyt surowa? Bo właśnie, jest to jeden tom, więc czego ja się spodziewałam? Prawdę mówiąc, nie oczekiwałam zbyt wiele od tej pozycji.

cała recenzja ---> http://mugen-no-yo-ni.blogspot.com/

Porshia | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Nielogiczna i strasznie naiwna. Wiem, że od lekkich tytułów nie można oczekiwać niczego więcej niż niezobowiązującej rozrywki, ale ta historia jest tak miałka, że nawet książę bish jej nie ratuje. Plus za skarpety za kolano :)

Kosz_z_Książkami | 2015-03-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przekonajcie się, co się stanie, gdy role zostaną odwrócone! Zamiast mężnego księcia na białym koniu, spotkajcie dzielną wojowniczkę Airę, która nie zawaha się walczyć w obronie następcy tronu Orelianu. Jednak czy obowiązek można pogodzić z rodzącym się między bohaterami uczuciem?

Strażniczka Orelianu ukazała się w czerwcu 2013 roku i był to pierwszy tytuł wydany przez wydawnictwo Taiga. Tych wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z tą jednotomową, miłosną historią, gorąco zapraszam do lektury poniższej recenzji.

Historia Strażniczki Orelianu rozpoczyna się w momencie, gdy nastoletnia Aira, pochodząca z arystokratycznej rodziny, zostaje wezwana do królewskiego pałacu, gdzie otrzymuje zadanie ochrony następcy tronu, księcia Rudilisa. Książę ma na dworze opinię kobieciarza, jednak jak szybko się okazuje plotki rzadko, kiedy mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie, kolidujące z obowiązkami Airy. Bohaterka...

j89kacper | 2014-12-19
Na półkach: Przeczytane, Mangi, 2014, Obce
Przeczytana: 03 lipca 2014

Dobrze wydana manga, z ładnymi rysunkami i niepowalającą, ale uroczą historią miłosną. Nie jest to tytuł, który każdy musi mieć i którego wstyd nie znać, prędzej coś dla fanów gatunku (niewinnego, naiwnego romansu), którzy lubią schemat bajki o księciu na białym koniu.

Dłuższa recenzja na stronie: https://blogomangach.wordpress.com/2014/12/10/strazniczka-orelianu/

dehira | 2014-09-24

O słodka naiwności! Historyjka leciuuuutka, co nie zmienia faktu, że ślicznie narysowana.
Manga ma postać baśni, jest skierowana wyraźnie dla młodszych czytelniczek, jest pozytywna, ma morał (miłość zwycięża, cuda się zdarzają, warto stanąć w obronie swoich marzeń), więc bez najmniejszego wahania poleciłabym ją najmłodszym nastolatkom.

Anettet | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Historia miłosna pomiędzy Księciem a jego strażniczką. Miałam wrażenie, że wszystko dzieje się w niej za szybko.

Lavender | 2014-03-20

Lekkie, zabawne, z przyjemną dla oka kreską. Właściwie same plusy ;)

Alishia | 2013-11-27

Bardzo sympatyczna tylko trochę krótka :)