Kwiaty grzechu 1

Tłumaczenie: Emilia Grabiec
Cykl: Kwiaty grzechu (tom 1)
Wydawnictwo: Kotori
악의 꽃 / Ak-eui Kkot / Flowers of evil
komiksy

Sejoon i jego bliźniacza siostra, Sewa, właśnie rozpoczęli naukę w liceum. Rozumieją się bez słów i wiele rzeczy robią wspólnie. Taka zażyłość jest zrozumiała i ogólnie akceptowana. Lecz są pewne granice relacji, których nie należy przekraczać. Sewa, w poszukiwaniu akceptacji, posuwa się o jeden krok za daleko. Jej siostrzana miłość staje się dla Sejoona coraz bardziej uciążliwa. Zazdrość i poczucie odrzucenia wywołują frustrację, a stąd już niedaleko do impulsywnych działań i nieprzemyślanych decyzji.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Anezka | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

Fajne. Fajna kreska, fajna historia, na podstawie baśni. I shojo.

Eliza | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Moja pierwsza manhwa która wpadła w moje ręce czystym przypadkiem. Jestem ciekawa jak i czy uda się Kihoonowi trafić do Sewy i jakie miejsce ma w tym wszystkim więź z bratem Sejoonem.

Kokoro | 2015-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2015, Manhwy

Manhwa to ogólne określenie na koreański komiks. Często mylona jest ona z mangą, która pochodzi z Japonii. Główną różnicą pomiędzy nimi jest sposób czytania - manhwa ułożona jest po naszemu, to znaczy od przodu do tyłu, od lewej do prawej.
"Kwiaty grzechu" są moją pierwszą manhwą. Zainteresowałam się tym tytułem dzięki oczywistemu nawiązaniu do poezji Baudelaire'a, którego wiersze są mi dobrze znane. Uwielbiam, kiedy artyści azjatyccy sięgają po europejską kulturę, więc nie mogłam przejść obojętnie obok tak nazwanej manhwy. Liczyłam na coś dobrego i zostałam zaskoczona - pozytywnie.

Kreska Lee Hyeon - sook jest bardzo charakterystyczna i piękna, przynajmniej według mnie. Oszczędna w środkach, pokazująca zimną mimikę i okropnie nastrojowa. Postaci wyglądają trochę anorektycznie, co potęguje wrażenie jakby żywcem wzięte z "Kwiatów zła". Tło czasami ogranicza się do białej plamy czy rastra, a te, które są przedstawione, to zazwyczaj szkoła lub dom głównych bohaterów, czyli niezbyt...

Otai | 2013-12-06

O ile bardzo lubię manhwy tej autorki, a zwłaszcza wydawanej w Polsce "Savage Garden", o tyle tej pozycji nie czytałam wcześniej i nie potrafię jej ocenić jednoznacznie. Może dalej się rozwinie? Kto wie... Autorka ma to do siebie, że zaczyna pierwszym powolnym tomikiem, a potem dzieje się coraz więcej.
Na pewno postacie w tej historii nie są bohaterami do lubienia. Każde z rodzeństwa ma ze sobą jakiś problem i go ukrywa mniej lub bardziej, a dodatkowo ich otoczenie coraz więcej zaczyna zauważać. Początkowo wydaje się, że winna całej toksycznej miłości rodzeństwa jest siostra, jednak w pewnym momencie i jej brat zaczyna wysyłać czytelnikowi niejednoznaczne sygnały. Nie jest to historia przedstawiająca kazirodztwo w dobrym świetle - wręcz przeciwnie, dlatego wyróżnia się na tle różnych innych komiksów azjatyckich dotykających tego problemu. Autorka lubuje się w dramatach, dlatego nie spodziewam się dobrego zakończenia, jestem natomiast ciekawa jak w dalszych tomach zacznie budować...