Jak uchronić dziecko przed przemocą

Wydawnictwo: WAM
poradniki

Jest to poradnik adresowany do rodziców i opiekunów, który w przystępny sposób opisuje czym jest zaniedbanie, wykorzystywanie fizyczne, psychiczne, seksualne dziecka, jakie są tego symptomy i jak reagować w sytuacji podejrzenia, że dziecko jest ofiarą przemocy. Autorka lekarka, psychiatra dziecięcy, terapeuta rodzin zagrożonych przemocą udziela konkretnych porad: co zrobić, by ustrzec się krzywdzenia dzieci, jak chronić i uczyć dziecko odpowiednich zachowań poza domem (w szkole, kościele, na ulicy, w sklepie), jak postąpić z dzieckiem, które stało się ofiarą molestowania, gdzie szukać pomocy.

aska55a | 2015-05-22
ziuta | 2015-05-21