Mam przyjaciółkę opiekunkę zwierząt

Wydawnictwo: Media Rodzina
Ich hab eine Freundin, die ist Tierpflegerin
zawody, dla dzieci
joly_fh

Hania pracuje w ogrodzie zoologicznym. Dziś zabiera do pracy Tomka - chce mu dokładnie wszystko pokazać. Po tej wyprawie Tomek dowie się kto kąpie słonie, kto gotuje zwierzętom obiad, a kto buduje nowe drabinki dla małp.

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: www.mediarodzina.pl

Enehy | 2017-12-05
Przeczytana: 2017 rok

Ciekawa seria i choć Ewie bardzo się podoba, raczej dla ciut starszego czytelnika.

Ida | 2017-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2017

Seria nam znana, ale zawód, którego nie poznaliśmy wcześniej, teraz został nam przedstawiony w bardzo interesujący sposób.
Ogród zoologiczny odwiedza prawie każde dziecko, ale nie każde zastanawia się, jak to jest pracować ze zwierzętami na co dzień.
W tej książeczce opis codziennych obowiązków opiekuna zwierząt jest nie tylko dość szczegółowy, ale i dobrze zilustrowany. Ponadto różnorodność odwiedzanych podopiecznych, do tego ciekawostki na ich temat.
Świetna pozycja z serii "Mam przyjaciela...", która może sprawić, że dziecko nie tylko na nowo odkryje zoo, ale i może zacznie snuć plany co do swojej przyszłości w zawodzie opiekuna zwierząt. :)