Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Arkady
prace ręczne, decoupage
hobby
joly_fh

Découpage to technika znana już w starożytnych Chinach polegająca na oklejaniu przedmiotów wzorami wyciętymi z papieru lub serwetek i wielokrotne ich lakierowanie. Książka zawiera liczne Wskazówki i propozycje, które pobudzą kreatywność i pozwolą twórczo spędzać wolny czas.

źródło opisu: Wydawnictwo Arkady, 2013

źródło okładki: www.arkady.com.pl

Biblioteka Szkolna | 2013-09-29

Książka „Dėcoupage" wydawnictwa ARKADY to pięknie wydany poradnik dla początkujących i zaawansowanych miłośników sztuki ozdabiania różnych przedmiotów.

„Découpage to sztuka dekorowania przedmiotów i różnego typu powierzchni za pomocą wyciętych z papieru motywów ozdobnych."

Znajdziemy w niej szczegółowe opisy różnych technik découpage'u, wyboru materiałów i narzędzi z ich charakterystykami. Wszystko to poparte jest pięknymi, barwnymi zdjęciami i opisami, jak krok po kroku uzyskać dany efekt zdobienia. Dla bardziej wyrafinowanych są dokładne opisy cieniowania, złocenia, découpage trompe I'ceil (malarstwo iluzjonistyczne), czy też krakelura (postarzanie).
100 instrukcji wykonania prac na różnym materiale i 500 zdjęć czyni tę pozycję pięknym przewodnikiem po tej fantastycznej metodzie zdobienia. Doskonała jakość papieru, przejrzystość tekstu, ciekawe opisy i barwna grafika sprawiają, że pozycja jest miłą oku lekturą. Z prawdziwą przyjemnością można się w niej zagłębić na wiele...

Agata | 2017-09-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017