Ptaki drapieżne Polski

Wydawnictwo: Mulctico
flora i fauna
Felix

Ptaki drapieżne, poza takimi wyjątkami jak myszołowy, jastrzębie i pustułki, stały się od dawna symbolem ginącej przyrody. Duże gatunki ptaków drapieżnych wymagają do życia rozległych przestrzeni, gdzie przyroda rządzi się jeszcze własnymi prawami. Takich miejsc jest coraz mniej, ale powstające parki narodowe i rezerwaty przyrody tworzą sieć obszarów ochronnych, gdzie działalność gospodarcza ludzi jest bardzo ograniczona. Nie przypadkiem w takich miejscach są rozmieszczone ostoje większości rzadkich gatunków ptaków drapieżnych.

Celem tej książki jest zapoznanie Czytelników z ptakami drapieżnymi, z tajnikami ich rozpoznawania w locie, problemami ochrony i zagrożeniami. Każdy, kto po tej lekturze sięgnie po lornetkę, by popatrzeć na ptaki, będzie żywym i szczęśliwym dowodem na to, że warto było ją napisać.

źródło opisu: Wydawnictwo Multico, 2002

źródło okładki: Wydawnictwo Multico, 2002