Przedwojenne lotnictwo

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
lotnictwo, awiacja
albumy
joly_fh

W dwudziestoleciu międzywojennym polska awiacja przeszła od narodzin przez romantyczną i burzliwą młodość do dojrzałości, którą wyznaczało osiągnięcie wysokiej pozycji wśród ówczesnych potęg lotniczych. W 1939 roku, pod koniec krótkiego okresu pokoju, żuraw LOT-u i biało-czerwona szachownica były już solidnymi markami. Fotografie zawarte w tym albumie stanowią jedyną w swoim rodzaju...

Fotografie zawarte w tym albumie stanowią jedyną w swoim rodzaju dokumentację postaci, miejsc i najważniejszych wydarzeń przedwojennego lotnictwa polskiego. Warto zobaczyć, jak rozwijała się infrastruktura lotnisk - od zwykłych baraków i starych wagonów kolejowych do pięknych, nowoczesnych budynków projektowanych przez najlepszych architektów. Najważniejszymi tematami zdjęć są jednak samoloty i ludzie - maszyny pasażerskie, sportowe i wojskowe oraz mistrzowie akrobacji, asy przestworzy i zwykli turyści. Na czarno-białych obrazach zastygły ich emocje - duma, lęk, ulga i ekscytacja. Dzięki temu świat, który odszedł, żyje nadal.
Zapraszamy na nostalgiczną podróż w czasy młodości polskiego lotnictwa, licząc na to, że przynajmniej część tamtych wzruszeń stanie się i Państwa udziałem.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2011

źródło okładki: http://www.rm.com.pl

Czytelnik_Anonimowy | 2014-03-01

Pięknie wydana. Co do treści wypowiadał się nie będę, bo musiałbym być ekspertem, a nim nie jestem.

Michał | 2016-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Lotnicze