Kaczuszka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bajki dla malucha". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
Agnieszka

„Bajki dla malucha” to seria najpiękniejszych polskich wierszy dla dzieci, które niezmiennie od lat uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy przypomną sobie lata swojego dzieciństwa.

źródło opisu: www.skrzat.com.pl

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

AnnaSikorska | 2015-03-23

Książki dla najmłodszych muszą być pełne radosnych barw (czerwień, zieleń nasączona słońcem, pomarańcz), posiadać twardą okładkę odporną na gryzienia (zwłaszcza w okresie ząbkowania), być śliskie i odporne na wycieranie (jedzenie w książkach u nas było normą), zawierać niewiele tekstu (mały czytelnik nie jest cierpliwy), posiadać ilustracje wykonane prosto, pewną kreską i pełne akcji, a do tego bohaterami powinny być zwierzęta, które mają podobne problemy jak maluchy, czyli nie do końca wiedzą jak nawiązać kontakt z innymi, wiele razy przed wyjściem na spacer muszą się przebierać, czmychają rodzicom i nie posiadają takich umiejętności jak wiele dorosłych.

Nakładem wydawnictwa „Skrzat” ukazała się piękna seria książeczek „Bajki dla malucha” w twardych okładkach. Nie zabraknie w niej klasyków, ale ja szczególną uwagę zwróciłam na nowsze książeczki, w której mali odkrywcy borykają się ze swoimi brakami i światem, który trzeba odkrywać. Te niewielkich rozmiarów książeczki zawierają...

mclena | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔