Nadzór pedagogiczny i organizacyjny nad szkołami i placówkami oświatowymi

Wydawnictwo: eMPi²
poradniki

W książce przedstawiono w sposób kompleksowy wszystkie rodzaje nadzoru państwowego i samorządowego nad systemem oświaty w Polsce. Omówiono i skomentowano kompetencje, zadania i procedury sprawowania nadzoru pedagogicznego, legislacyjnego i organizacyjnego nad szkołami i placówkami oświatowymi na szczeblu państwa, samorządu terytorialnego i na szczeblu dyrektora szkoły. W aneksie zamieszczono najważniejsze akty prawne związane z nadzorem pedagogicznym.