6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Superman #90, The Adventures of Superman #513
komiksy
Wkp

"Pole bitewne Metropolis" ["Bitwa o Metropolis"] Scenariusz: Dan Jurgens Rysunki: Brent Anderson Luthor odpala serię swoich bomb, demolując większość miasta. Równocześnie Westfield odpala swoje rakiety z gazem, który ma zabić wreszcie klony z podziemia. Tymczasem drużyna Luthora zaczyna polowanie na Lois Lane. Na szczęście reporterka zostaje uratowana przez Supermana. Teraz Clark dowiaduje...

"Pole bitewne Metropolis" ["Bitwa o Metropolis"]

Scenariusz:
Dan Jurgens
Rysunki:
Brent Anderson

Luthor odpala serię swoich bomb, demolując większość miasta. Równocześnie Westfield odpala swoje rakiety z gazem, który ma zabić wreszcie klony z podziemia. Tymczasem drużyna Luthora zaczyna polowanie na Lois Lane. Na szczęście reporterka zostaje uratowana przez Supermana. Teraz Clark dowiaduje się wszystkiego co Lois wie na temat działalności Luthora. Superman postanawia za wszelką cenę powstrzymać destrukcję swojego miasta. A tymczasem Dabney Donovan, któremu nie spodobało się zabijanie klonów przy pomocy gazu, wkrada się do Cadmusa i... zabija dyrektora Westfielda!!!

"Cel: Cadmus" ["Bitwa o Metropolis"]

Scenariusz:
Karl Kesel
Rysunki:
Barry Kitson

Superman wpada do Cadmusa, wściekły na Westfielda, że ten naraża bezmyślnie życie mieszkańców miasta. Tymczasem okazuje się, że wszyscy pracownicy są zaaferowani morderstwem Westfielda. Jedynie Dabney Donovan cieszy się z takiego rozwoju sytuacji. Podczas poszukiwania mordercy, zostaje schwytany Carl Packard, jeden z naukowców, który chcąc ratować swoją skórę musi się przyznać, że współpracował z Luthorem, będąc jego tajnym agentem w Cadmusie. Jednak pojawienie się Packarda ma swoje dobre strony - dzięki niemu prace nad lekiem nabierają tempa. Naukowcy postanawiają wykorzystać organizm Guardiana (który nie zachorował) by wyselekcjonowac z niego lek na chorobę pozostałych klonów. Gdy już badania są na ukończeniu, Cadmus zostaje zaatakowany przez drużynę Luthora, która ma za wszelką cenę zdobyć lek. Supermanowi udaje się powstrzymać atak, lecz już wkrótce okazuje się, ze żołnierze mieli też inny cel - całkowite zniszczenie Cadmusa. Pomimo tego, że Supermana wspomaga teraz także Superboy, nie udaje im się powtrzymać wybuchu, który grzebie Cadmus pod gruzami!!

źródło opisu: http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_superman_1997&kat=str

źródło okładki: http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_superman_1997&kat=str

Hari_Seldon | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Ostatni numer "Supermana" z TM-Semic. Jest to właściwie powtórka z poprzedniego numeru - zaraza wśród klonów oraz knowania Luthora. Tym razem jednak Superman walczy głównie z pracownikami Lexcorpu, a do akcji wkracza również twórca klonów, Dabney Donovan. W tym numerze ma miejsce parę naprawdę istotnych wydarzeń, w tym także zostaje wyjaśnione źródło zarazy - osobiście taki rozwiązanie wydało mi się zbyt proste, chociaż było całkiem logiczne. Na plus, że Superboy nareszcie dostał jakąś bardziej istotną rolę. Rysunkowo jest o niebo lepiej w porównaniu do bohomazów Bogdanove'a z poprzedniego numeru, ale i tak moim zdaniem Rubinstein odpowiedzialny za pierwszą połowę zeszytu odwalił miejscami straszną fuszerkę - głównie chodzi mi o twarze Lois czy Supermana. Z kolei trzeba pochwalić Barry'ego Kitsona z drugiej połowy numeru - bardzo lubię jego kreskę. Historia będzie kontynuowana w magazynie "Batman & Superman", ale i tak uważam za dosyć ryzykowną decyzję pozostawienia...

Heatcliff | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017