Sekty. Co każdy wiedzieć powinien

Wydawnictwo: Maternus Media
poradniki

Skąd pomysł, by odejść do sekty? Zadają sobie pytanie ci, którzy zostali dotknięci tym problemem, najczęściej rodzice pełnoletnich już dzieci, które podążyły tą drogą. Nic z tego nie rozumiem zachodzą w głowę. Dlaczego moje dziecko chce tam być? Dlaczego nie wraca do zwykłego życia? Niniejsza książka nie rości sobie prawa do całościowej analizy zjawiska. Już choćby pobieżne omówienie wszystkich sekt wymagałoby sporządzenia pokaźnej monografii. Treści zawarte w publikacji mają raczej znaczenie informacyjne i profilaktyczne. Narasta słuszne przekonanie, że skutecznym antidotum na manipulacje ze strony sekt jest rzetelna wiedza na ich temat. Oczywiście wiedza połączona ze zdrowym rozsądkiem. Jak wiadomo, najłatwiej jest manipulować człowiekiem niczego nieświadomym. Dlatego pragnieniem autora jest dostarczenie Czytelnikowi paru podstawowych informacji z tego zakresu. Jeżeli przedstawioną tutaj wiedzę przyswoimy, a następnie przekażemy dalej, wówczas zasadniczy cel publikacji zostanie osiągnięty. Książka ta ma za zadanie przede wszystkim informować, a nie straszyć (). Nie chodzi o to, by z kimkolwiek walczyć. Zastrzeżenia, jakie budzą liczne kontrowersyjne nieraz zachowania i postawy guru, każą jednak upomnieć się o człowieka, który częstokroć nieświadomy niebezpieczeństwa angażuje się na rzecz rozmaitych mistrzów duchowych. To nie brak tolerancji, ale troska o rzeczywiste dobro znajduje się u źródeł niniejszej książki, (z przedmowy Mariusza Gajewskiego).

Darkastic | 2016-04-17
Artur Schodziński | 2014-11-23