Kobiece udka i inne potrawy o osobliwych nazwach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Sztuka kulinarna to nie tylko smakowite potrawy, ich wygląd i aromat, lecz także nazwy przywołujące określone skojarzenia lub wspomnienia. Jedną z wielu kategorii, według których wywodzą się nazwy potraw, jest rodzaj produktu z którego są zrobione (np. schab pieczony ) lub też podania, legendy i anegdoty związane z powstaniem poszczególnych dań (np. mięso, które wróciło do garnka ). W najnowszym poradniku znajdziecie Państwo kilkadziesiąt przepisów na smaczne, lecz jakże humorystycznie nazwane potrawy, którymi można oszołomić zarówno gości, jak i domowników. Może będzie to wyborna sałatka śledziowo-ziemniaczana o nazwie morski włóczęga lub kruche ciasteczka noszące intrygujący tytuł słodkie kolanka .

wiolenia28 | 2016-02-19
Meowth | 2016-02-01