House
komiksy
esperanza

„Dom” Josha Simmon’sa to jego pierwsza, bardzo oryginalna powieść graficzna, która zapada w pamięć. Historia zupełnie bez słów, ukazująca nastolatków, którzy odkrywają tajemniczy, opuszczony dwór w lesie. Ciekawość popycha ich do środka, gdzie spotyka ich przygoda ale i nieoczekiwana tragedia.

źródło opisu: Wydawnictwo Fantagraphics Books, 2007

źródło okładki: zdjęcie własne

Okładka książki jest portretem mężczyzny, który również wisi w wyżej wymienionym tajemniczym domu. Opowieść jest bez słów, przez co jest tajemnicza i intrygująca. Sądziłam, że będzie to bardziej poruszająca powieść, jednak ukazuje ona jedynie troje znajomych, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w wyniku grasowania po starym opuszczonym domu. Sam pomysł jest bardzo intrygujący. Opuszczony dom, troje młodych, ciekawych świata ludzi, przygoda, niebezpieczeństwo, strach i emocje. Szkoda jedynie, że autor nie wyposażył książki w jakiekolwiek elementy fantastyki. Byłaby wtedy zdecydowanie bardziej popularna niż jest obecnie. Kilka rysunków i jedna myśl z nich wywnioskowana: nie pałętaj się tam, gdzie nie ma żywej duszy…

QUEENfan | 2017-06-07
vonHuuss | 2016-03-25