Smakując Toskanię

Tłumaczenie: Grażyna Grzywna-Tunk
Wydawnictwo: Pascal
Tasting Tuscany: Exploring And Eating Off The Beaten Track
joly_fh

Poznaj Włochy od najsmaczniejszej strony! Udaj się w kulinarną podróż po Toskanii, a szlak podróży niech wyznaczają Ci kubki smakowe. Odkryj najlepsze włoskie restauracje w pachnącej bazylią i winem Toskanii. Oprócz kulinarnej podróży na deser zaserwujemy Ci ponad 100 przepisów, dzięki którym będziesz mogła urządzić toskańską fiestę w swojej własnej kuchni. Wyrusz z Beth Elon w kulinarną...

Poznaj Włochy od najsmaczniejszej strony!

Odkryj najlepsze włoskie restauracje w pachnącej bazylią i winem Toskanii.

Wyrusz z Beth Elon w kulinarną przygodę przeplataną licznymi opowieściami, anegdotami oraz przepisami z jednego z czarujących i najpiękniejszych zakątków na Ziemi!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

Monika | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Świetna jako przewodnik, zaopatrzona w mapki, nazwy restauracji oraz so jest w nich podawane. Dodatkowo smakowite przepisy. Jeśli lubisz "podróżować" z książką, warto sięgnąć do niej i zanurzyć się w aromatach i smakach Toskanii.

"...Toskania to przede wszystkim srtki tętniących życiem miasteczek o wąskich uliczkach pnących się po stokach wzgórz. Oprócz pięknych kościołów, placów i starożytnych ruin można w nich odkrywać dzieła tradycyjnych, lokalnych twórców godne znalezienia się w najlepszych muzeach...
...Toskańska kuchnia może być niesamowicie kreatywna, czasem nawet innowacyjna, a na dodatek zawsze bazuje na najświeższych składnikach. W wiejskich trattoriach i bezpretensjonalnych restauracjach regionalnych wciąż gotuje się według starych zasad. I właśnie o tradycyjnej toskańskiej kuchni jest ta książka".

nawiedzonaulala | 2015-10-29
Przeczytana: 29 października 2015

Od razu napiszę, że rekomendacje z okładki są mylące. Czytając nie "przeniesiesz się myślami i wspomnieniami do starych miast na wzgórzach"(...), nie odkryjesz Toskanii, nie poczujesz klimatu i atmosfery. No nie! Książka to zwyczajny przewodnik kulinarny, w którym autorka wplotła swoją historię w pierwszej części książki. Do tego garść informacji o Toskanii, które można znaleźć choćby w internecie. Jestem zdecydowanie na nie.

Bardzo się zawiodłam. Bardzo liczyłam na powieść w stylu Marleny de Blasi, która faktycznie daje poczuć Włochy, smaki, zapachy, klimat. Reklamowanie Smakując Toskanię Beth Elton jako powieść to gruba przesada. Większość miejsca zajmują przepisy, podobno oryginalne z restauracji, które autorka sprawdziła i rekomenduje. Jakoś nie mam ochoty ich przyrządzać, mimo cudnych nazw: RISOTTO CON MELE E GAMBERI, GALLINELLA ALL'ACQUA PAZZA,CROSTINI DI FEGATO E TONNO itp. itd.

Bardzo się męczyłam czytając Smakując Toskanię i nie dla tego, że byłam ciągle głodna...

KasiaT | 2015-07-06

Książka ta jest strasznie nudna... Coś, co fascynuje wiele osób, czyli smaki Toskanii, jest opisane tak mdło i nijako, że to dzieło można polecać tylko osobom cierpliwym, wytrwałym i naprawdę zakochanym w tym regionie Włoch. Innym nie polecam.

Eljot | 2016-07-24

niestety nuda i strata czasu. Nie przeczytałam jej do końca. Nie porywa mnie tekst, w którym jest pełno przepisów, choć nie powiem, są on bardzo ciekawe...Ale czy to jest książka kulinarna?? No nie.. stąd moja ocena.

Miodek | 2017-08-04
Przeczytana: 2016 rok