Mój Paryż. Elisabeth Duda

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-752-1
Malwina Hetman

Zapraszam do mojego Paryża! Paryża, który kocham, wspominam, do którego wciąż wracam. Pod pewnymi względami będzie to podróż w poszukiwaniu straconego czasu - nostalgiczna, nieco tajemnicza, pełna wspomnień i szalona. Chcę jednak uspokoić wszystkich twardo stąpających po ziemi - oprócz zabawnych, dziwnych, a czasem strasznych historyjek i rozmaitych paryskich impresji znajdziecie tu opisy...

Zapraszam do mojego Paryża!
Chcę jednak uspokoić wszystkich twardo stąpających po ziemi - oprócz zabawnych, dziwnych, a czasem strasznych historyjek i rozmaitych paryskich impresji znajdziecie tu opisy słynnych zabytków i miejsc, a także wiele przydatnych informacji i porad. W wędrówkach po mieście pomogą dokładnie wytyczone trasy. W znanych mi opisach Paryża brakuje zazwyczaj smaczków, anegdot, zapachów, dźwięków, nastroju i atmosfery tego niezwykłego miasta. Są jak szampan bez bąbelków... Mój Paryż to bez wątpienia szampan z bąbelkami. Delektujmy się nim wspólnie!

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://turystyka.interia.pl/biblioteczka-turysty/e...»

Witold Lisek | 2013-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 września 2013

Aż szkoda pisać.Powiem tylko tyle :Duża część zdjęć w tym przewodniku służy samolansowaniu się pani Elizabeth.To raczej jakaś sesja fotograficzna pani Dudy- gdzie zabytki są tylko drugoplanowym marnym tłem dla modelki (a zwłaszcza dla jej nóg).Ponadto czytając czułem się jakbym cały czas słyszał nawigacje samochodową :Teraz skręć w lewo,prosto 60 m ,potem skręć w prawo.itd i tak cały czas.Gdzie ta obiecana duża dawka anegdot-zaledwie garsteczka może z 10,a tyle można by ciekawych rzeczy powiedzieć(chociażby o Bastylii,która była ekskluzywnym królewskim więzieniem dla szlachty i że lud ją wcale nie zdobywał po to aby uwolnić więżniów lecz dlatego że spodziewali się tam znależć duże ilości prochu i jedzenia(zwłaszcza chleba-jeden bochenek , kosztowała wówczas miesięczna pensję wyrobnika i to właśnie taka cena chleba pchnęła lud do rewolucji),a zburzono ją ze złości dlatego,że nic tam prawie nie znaleziono.Więżniów owszem uwolniono przy okazji -szt.1-bo tylu ich było),albo o Chopinie...

Reminiscencja | 2011-06-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Już po ~100 stronach miałam parę uwag. Po pierwsze: bardzo dużo informacji o miejscach i ludziach jest pobieżnych, niepogłębionych. Po drugie: nie lubię nadmiernej ekscytacji nad błahymi rzeczami, a już parę razy natknęłam się na nawet 4 zdania następujące po sobie zakończone wykrzyknikami. Nie mam nic przeciwko tym znakom, ale gdy mówimy o naleśnikach, aż tak podniecać się nie trzeba. Po trzecie: miejscami rzuca się w oczy silenie się na dowcip - niepotrzebnie, niepotrzebnie, ksiązka już i tak jest leciutka w odbiorze, wymuszone żarty nie były potrzebne.
Ogólnie - bardziej strawne byłoby toto w formie klasycznego przewodnika, a tak gdy potrzeba jakiejś informacji ciężko znaleźć, a anegdotki i ciekawostki nie do końca to wynagradzają.

zyta | 2014-09-13
Przeczytana: 02 września 2014

Jeśli wybierasz się do Paryża warto przeczytać. Paryż przedstawiony emocjonalnie, fakty historyczne przeplatane anegdotkami, wspomnieniami, porównywanie z miejscami w Polsce, przeplatanie wywiadami z ludźmi, którzy ukochali Paryż. Można tu znaleźć przepisy kuchni francuskiej, sprawdzone przez autorkę.Czytając książkę czujemy, smaki i zapachy Paryża, słyszymy muzykę i nasza romantyczna dusza przenosi się do miasta zakochanych. Marzą nam się małe ,przytulne knajpki z muzyką w tle.

Malwina Hetman | 2011-02-10
Przeczytana: luty 2011

świetnie napisany przewodnik po Paryżu. Podane adresy gdzie spać, gdzie jeść :) polecam :)

Camilla | 2012-11-20

Cudowna książka + to ze napisała ją osoba z mojej rodziny

lavaris | 2016-03-07
Przeczytana: październik 2012