Kształcenie zawodowe - wyzwania, priorytety, standardy

Wydawnictwo: Instytut Badań Edukacyjnych
dydaktyka, kształcenie, edukacja
Kamulka84

W ciągu ostatnich kilkunastu lat kształcenie zawodowe, które powinno być komplementarne wobec kształcenia ogólnego, pozostaje w jego cieniu. Teksty prezentowane w niniejszym opracowaniu przygotowane zostały z myślą o ukazaniu interdyscyplinarności zadań zawodowych oraz funkcjonowaniu człowieka w środowisku pracy. Podtytuł: Wyzwania – Priorytety – Standardy oddaje intencje autora. Punktem...

Podtytuł: Wyzwania – Priorytety – Standardy oddaje intencje autora. Punktem wyjścia są bowiem wyzwania, jakie stoją przed współczesnym systemem kształcenia zawodowego. Realizacja celów kształcenia zawodowego zależy w dużej mierze od społeczności lokalnych, mających realny wpływ na zarządzanie szkolnictwem ponadgimnazjalnym.

Tytułowe Standardy rozumiane jako normy kształcenia zawodowego oraz normy kwalifikacji zawodowych – oczekiwania formułowane przez pracodawców.

Mamy nadzieję, że oddawana do rąk Czytelników książka będzie głosem w dyskusji nad przyszłością kształcenia zawodowego, a może inspiracją do reformowania systemu kształcenia zawodowego.

źródło opisu: http://www.ibe.edu.pl/pl/wydawnictwa-ibe/oferta

źródło okładki: http://www.ibe.edu.pl/pl/wydawnictwa-ibe/oferta