Wywłaszczanie nieruchomości i ich zwrot

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376206462
geodezja, nieruchomości
popularnonaukowa
geokuba

Piąte wydanie tej cennej publikacji uwzględnia nowy stan prawny oraz bogate (publikowane i niepublikowane) orzecznictwo sądowe z tego zakresu. Książka – jako jedyna w Polsce – zawiera monograficzne omówienie problematyki wywłaszczenia nieruchomości i problematyki ich zwrotu poprzedniemu właścicielowi lub jego spadkobiercom. W obecnym wydaniu bardzo szeroko przedstawiona została materialnoprawna i procesowa problematyka nabywania nieruchomości przez Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego w trybie i na zasadach określonych ustawą z 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych i ustawą z 8 lipca 2010 r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych.
Autor omawia materialne i procesowe aspekty wywłaszczenia nieruchomości oraz zasady przyznawania odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość, problematykę wykonania decyzji o wywłaszczeniu nieruchomości, zagadnienia zwrotu wywłaszczonych nieruchomości na rzecz ich poprzednich właścicieli albo ich spadkobierców, a także zasady rozliczeń w związku ze zwróceniem nieruchomości.

źródło opisu: http://www.lexisnexis.pl/

źródło okładki: http://www.lexisnexis.pl/