Zgłosuj na książki roku 2017

Rozgraniczanie nieruchomości. Teoria i praktyka z orzecznictwem sądowo - administracyjnym

Wydawnictwo: Gall
geodezja, nieruchomości
popularnonaukowa
geokuba

Rozgraniczanie nieruchomości to problem, który ciągle ma istotne znaczenie w dziedzinie geodezji i kartografii. I chociaż temat ten jest przedmiotem rozważań wielu autorów, wyrażonych głównie w niewielkich publikacjach, to jednak widoczny był wyraźnie w literaturze przedmiotu brak większego opracowania traktującego problemy rozgraniczenia nieruchomości w sposób kompleksowy, głównie od strony prawnej oraz częściowo geodezyjnej.
Autor znany jest od lat w środowisku geodezyjnym ze swoich publikacji związanych z rozgra- niczaniem nieruchomości, a jego obecną publikację należy ocenić jako dzieło o wysokiej jakości, znamionujące bardzo dobrą, wnikliwą i gruntowną znajomość przedmiotowego zagadnienia.
Książka zawiera obszerny komentarz wzbogacony o wybrane orzecznictwo w sprawach o rozgraniczenie, przykłady wadliwie prowadzonych postępowań rozgraniczeniowych, a także wybrane akty prawne. Warto zauważyć na marginesie jak ułomne jest nasze prawo, również w zakresie rozgraniczania nieruchomości, skoro autor dostrzegł tak wiele istotnych problemów wymagających bardzo precyzyjnego postępowania, logiki i pogłębionej refleksji.
Mecenasem wydania jest firma Leica Geosystems.

źródło opisu: http://gall.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie