Podział nieruchomości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Prawnika". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: LexisNexis
9788376206363
geodezja, nieruchomości
popularnonaukowa
geokuba

Podział nieruchomości traktuje o sposobach i trybach podziału nieruchomości gruntowej. W publikacji szczegółowo omówiono procedurę podziału nieruchomości prowadzonego przez organy administracji na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Podjęto zagadnienia dostępu nieruchomości do drogi publicznej, zgodności projektu podziału z planem miejscowym, odszkodowań za działki wydzielane pod drogi oraz kwestie dotyczące opłat adiacenckich. Równolegle obok administracyjnej procedury podziałowej opisano sądowy podział nieruchomości w naturze, a także inne sposoby zniesienia współwłasności, działu spadku czy podziału majątku wspólnego. Problematykę dotyczącą podziału nieruchomości dokonywanego w trybie administracyjnym i przed sądem powszechnym uzupełniono o zasady, sposoby i terminy wzajemnych rozliczeń między współwłaścicielami, zarówno w zakresie nakładów poczynionych na nieruchomość, jak i pożytków z niej osiąganych. Omówiono też uprawnienia i obowiązki współwłaścicieli, a także pojedyncze kwestie związane z zarządem nieruchomością wspólną.
Pozycja adresowana jest do sędziów, notariuszy, radców prawnych, adwokatów, geodetów, pracowników organów administracji i innych osób zawodowo bądź prywatnie związanych z tematyką nieruchomości.
Niniejsza publikacja jest pogłębioną i rozszerzoną o zagadnienia cywilistyczne kontynuacją drugiej części monografii pt. „Rozgraniczenie i podział nieruchomości”.

źródło opisu: http://www.lexisnexis.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie