Rozgraniczenie i podział nieruchomości

9788376200866
geodezja, nieruchomości
popularnonaukowa
geokuba

Publikacja ta jest adresowana do pracowników samorządu terytorialnego, geodetów i prawników. W części pierwszej pt. „Rozgraniczenie nieruchomości” w sposób syntetyczny omówiono problematykę postępowania rozgraniczeniowego zarówno na etapie postępowania przed organem administracji, jak i w toku postępowania przed sądem. W drugiej części pt. „Podział nieruchomości” tematycznie zestawiono...

W drugiej części pt. „Podział nieruchomości” tematycznie zestawiono najnowsze tezy prezentowane w orzecznictwie. Obok procedury podziałowej w książce zawarto orzecznictwo dotyczące opłat adiacenckich i odszkodowań za działki gruntu wydzielone pod drogi publiczne.
W obu częściach najwięcej uwagi poświęcono aspektom postępowania administracyjnego z jednoczesnym wskazaniem odrębności występujących w postępowaniu cywilnym.
Magdalena Durzyńska jest sędzią, doktorem nauk prawnych. Z geodezją i kartografią zetknęła się, pracując w dziale orzecznictwa Głównego Geodety Kraju. Autorka współpracuje ze Stowarzyszeniem Geodetów Polskich.

źródło opisu: Wydawnictwo LexisNexis, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie